Sesja Naukowa IOR – PIB w nowej formule już 10 lutego

Rozpoczęła się rejestracja uczestników na Konferencję Ochrony Roślin – 61. Sesję Naukową Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i bezpieczeństwo Sesja Naukowa w 2021 r. prowadzona będzie w formule online.

61. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego odbędzie się w dniach 10‒12 lutego 2021 roku w Poznaniu. Na stronie internetowej wydarzenia (www.snior.pl) uruchomiony jest formularz rejestracji. Znajduje się tam również ramowy program Sesji Naukowej.

Z uwagi na coraz szerszy zakres tematyki poruszanej podczas kolejnych Sesji Naukowych, a także ewolucję formuły spotkania i coraz większy zasięg jego oddziaływania, organizatorzy zdecydowali o wprowadzeniu nowej nazwy wydarzenia, która w pełni będzie oddawać jego charakter. Stąd 61. Sesja Naukowa będzie początkiem nowego rozdziału w historii spotkań nauki i praktyki rolniczej, i odtąd będzie realizowana pod nazwą: Konferencja Ochrony Roślin.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, chcąc zapewnić uczestnikom spotkania maksimum bezpieczeństwa, a jednocześnie dostęp do najnowszej wiedzy, organizatorzy zdecydowali o przeprowadzeniu Sesji Naukowej w nowej formule – online.

– Bezpieczeństwo naszych Gości jest dla nas priorytetem, dlatego też podjęliśmy decyzję o internetowej formie naszego wydarzenia. Zmieni się jednak tylko sposób przekazu. Poziom merytoryczny, zakres omawianych zagadnień, a przede wszystkim ich wpływ na funkcjonowanie polskiego rolnictwa pozostaną na tym samym, najwyższym poziomie – mówi prof. dr hab. Marek Mrówczyński, Dyrektor Instytutu Ochrony Roślin – PIB.

Konferencja Ochrony Roślin – 61. Sesja Naukowa realizowana będzie pod hasłem „Nowe strategie ochrony roślin”, a tematyka przewodnia będzie dotyczyć dwóch strategii wprowadzonych przez Komisję Europejską: „Od pola do stołu” oraz „Na rzecz bioróżnorodności” – istotnych z punktu widzenia przyszłości rolnictwa. W związku z tym duża część wykładów i wystąpień będzie poświęcona m.in. zasadom optymalizacji zużycia środków ochrony roślin, wzrostowi znaczenia metod ochrony biologicznej w uprawach rolniczych, odmianom odpornym i tolerancyjnym na czynniki biotyczne i abiotyczne, a także nowoczesnemu obliczu rolnictwa, czyli jego cyfryzacji i robotyzacji (rolnictwo precyzyjne).

Tradycyjnie już w czasie Sesji Naukowej odbędzie się także forum dyskusyjne „Nauka – Doradztwo – Praktyka”. Tym razem będzie ono skoncentrowane na zagadnieniach związanych ze wspomaganiem decyzji w ochronie roślin rolniczych i ogrodniczych, które wiążą się bezpośrednio z realizacją strategii KE.

Uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału w Konferencji, natomiast autorzy wygłoszonych w czasie Sesji referatów oraz prezentowanych posterów (online) będą mieli możliwość opublikowania swoich prac naukowych w czasopismach „Journal of Plant Protection Research” lub „Progress in Plant Protection”.

Szczególnym punktem programu Konferencji Ochrony Roślin będzie też Jubileusz 70-lecia Instytutu Ochrony Roślin – PIB.

Patronat honorowy nad Konferencją Ochrony Roślin – 61. Sesją Naukową IOR – PIB objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, Wielkopolska Izba Rolnicza i Polskie Towarzystwo Ochrony Roślin. Patronat medialny sprawuje m.in. nasz portal – wrp.pl.

Termin: 10‒12 lutego 2021 roku, Poznań

Otwarcie Konferencji: 10 lutego 2021 roku o godz. 10:00

Strona Konferencji: www.snior.pl

Program ramowy: www.snior.pl/program

Formularz rejestracji: www.snior.pl/rejestracja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności