fbpx
Strona głównaPozostałeSeminarium Codex Alimentarius

Seminarium Codex Alimentarius

Pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozpoczęło się w Warszawie, regionalne seminarium na temat Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO.

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi gości powitał podsekretarz stanu Jan Krzysztof Ardanowski, który podkreślił rolę i znaczenie jakości żywności we współczesnym świecie.

W seminarium biorą udział eksperci z ministerstw rolnictwa, zdrowia oraz z urzędowych służb kontroli żywności z 19 krajów regionu Europy (Albanii, Armenii, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Węgier, Kosowa, Litwy, Macedonii, Rumunii, Federacji Rosyjskiej, Serbii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Uzbekistanu, Ukrainy). Prelegenci są przedstawicielami narodowych urzędów ds. kontroli żywności, takich krajów jak: Szwecja i Szwajcaria, przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz Organizacji ds. wyżywienia i rolnictwa ONZ.

Organizatorem seminarium jest Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, pełniący rolę Punktu Kontaktowego Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO dla Polski oraz rząd Szwajcarii (aktualny regionalny Koordynator dla Europy w ramach Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO) we współpracy z FAO/WHO. Celem seminarium jest zaangażowanie mniej aktywnych państw europejskich w prace prowadzone na forum Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO.

Trzydniowe seminarium jest pierwszym z dwóch, które zaplanowane zostały w ramach przygotowań do 26 sesji Regionalnego Komitetu Koordynacyjnego FAO/WHO dla Europy (CCEURO – FAO/WHO Coordinating Committee for Europe), którą Polska organizuje wspólnie ze Szwajcarią (7-10 października 2008 r.).

Komitet definiuje potrzeby i problemy regionu Europy z zakresu norm żywnościowych, a także służy wymianie informacji pomiędzy państwami członkowskimi na temat systemów kontroli żywności oraz sprzyja wzmacnianiu infrastruktury kontroli żywności w regionie. Państwa biorące udział w pracach Regionalnego Komitetu Koordynacyjnego KKŻ FAO/WHO dla Europy to państwa europejskie zrzeszone w WHO i FAO oraz Izrael, Turcja i Federacja Rosyjska.

źródło: ministerstwo rolnictwa
opr. MS, Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.