fbpx

Seminarium Codex Alimentarius

Pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozpoczęło się w Warszawie, regionalne seminarium na temat Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO.

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi gości powitał podsekretarz stanu Jan Krzysztof Ardanowski, który podkreślił rolę i znaczenie jakości żywności we współczesnym świecie.

Samasz loteria - baner

W seminarium biorą udział eksperci z ministerstw rolnictwa, zdrowia oraz z urzędowych służb kontroli żywności z 19 krajów regionu Europy (Albanii, Armenii, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Węgier, Kosowa, Litwy, Macedonii, Rumunii, Federacji Rosyjskiej, Serbii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Uzbekistanu, Ukrainy). Prelegenci są przedstawicielami narodowych urzędów ds. kontroli żywności, takich krajów jak: Szwecja i Szwajcaria, przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz Organizacji ds. wyżywienia i rolnictwa ONZ.

Organizatorem seminarium jest Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, pełniący rolę Punktu Kontaktowego Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO dla Polski oraz rząd Szwajcarii (aktualny regionalny Koordynator dla Europy w ramach Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO) we współpracy z FAO/WHO. Celem seminarium jest zaangażowanie mniej aktywnych państw europejskich w prace prowadzone na forum Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO.

Trzydniowe seminarium jest pierwszym z dwóch, które zaplanowane zostały w ramach przygotowań do 26 sesji Regionalnego Komitetu Koordynacyjnego FAO/WHO dla Europy (CCEURO – FAO/WHO Coordinating Committee for Europe), którą Polska organizuje wspólnie ze Szwajcarią (7-10 października 2008 r.).

Komitet definiuje potrzeby i problemy regionu Europy z zakresu norm żywnościowych, a także służy wymianie informacji pomiędzy państwami członkowskimi na temat systemów kontroli żywności oraz sprzyja wzmacnianiu infrastruktury kontroli żywności w regionie. Państwa biorące udział w pracach Regionalnego Komitetu Koordynacyjnego KKŻ FAO/WHO dla Europy to państwa europejskie zrzeszone w WHO i FAO oraz Izrael, Turcja i Federacja Rosyjska.

źródło: ministerstwo rolnictwa
opr. MS, Wrp.pl

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.