Sektor hodowlany w opałach

W obliczu szybkiego załamania rynku z powodu kryzysu COVID-19 producenci zwierząt gospodarskich w UE i ich spółdzielnie zwracają się do Komisji Europejskiej o wprowadzenie konkretnych środków i ich finansowania poza budżetem Wspólnej Polityki Rolnej.

Jak podkreśla Copa – Cogeca (największa organizacja rolnicza w UE), wybuch i rozprzestrzenienie się COVID-19 oraz kolejne środki wdrożone przez rządy w celu jego ograniczenia spowodowały nagłe zamknięcie większości usług gastronomicznych na kontynencie. To z kolei miało wyraźny wpływ na dostawców tych usług w całym sektorze rolnym.

– W obecnych czasach sektor rolny zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe każdemu obywatelowi UE. Jednocześnie znajduje się obecnie w niespotykanych okolicznościach spowodowanych czynnikami wykraczającymi poza rolnictwo. Chociaż doceniamy starania Komisji Europejskiej i państw członkowskich, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie rynku wewnętrznego, powtarzamy potrzebę dodatkowych ukierunkowanych środków rynkowych dla sektora hodowlanego, w tym środków wyjątkowych, finansowanych poza budżetem WPR – mówi Pekka Pesonen, sekretarz generalny Copa–Cogeca.

Źródło: Copa – Cogeca

Opracował: Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności