fbpx
Strona głównaWiadomościSektor hodowlany w opałach

Sektor hodowlany w opałach

W obliczu szybkiego załamania rynku z powodu kryzysu COVID-19 producenci zwierząt gospodarskich w UE i ich spółdzielnie zwracają się do Komisji Europejskiej o wprowadzenie konkretnych środków i ich finansowania poza budżetem Wspólnej Polityki Rolnej.

Jak podkreśla Copa – Cogeca (największa organizacja rolnicza w UE), wybuch i rozprzestrzenienie się COVID-19 oraz kolejne środki wdrożone przez rządy w celu jego ograniczenia spowodowały nagłe zamknięcie większości usług gastronomicznych na kontynencie. To z kolei miało wyraźny wpływ na dostawców tych usług w całym sektorze rolnym.

– W obecnych czasach sektor rolny zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe każdemu obywatelowi UE. Jednocześnie znajduje się obecnie w niespotykanych okolicznościach spowodowanych czynnikami wykraczającymi poza rolnictwo. Chociaż doceniamy starania Komisji Europejskiej i państw członkowskich, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie rynku wewnętrznego, powtarzamy potrzebę dodatkowych ukierunkowanych środków rynkowych dla sektora hodowlanego, w tym środków wyjątkowych, finansowanych poza budżetem WPR – mówi Pekka Pesonen, sekretarz generalny Copa–Cogeca.

Źródło: Copa – Cogeca

Opracował: Samuel Skrzysz

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.