Ścina chwasty u korzeni

Szabla 480 EC to herbicyd przeznaczony do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym. Ta nowość w ofercie Ciech Sarzyna to produkt wygodny w stosowaniu dzięki niskiej dawce na 1 ha oraz skoncentrowanej formie.

Szabla 480 EC jest środkiem chwastobójczym o działaniu selektywnym, pobieranym przezkorzenie i pędy kiełkujących chwastów, a następnie przemieszczanym do liści. Substancja czynna– chlomazon – hamuje syntezę karotenoidów w młodych liściach chwastów, powodując ich bielenie, a następnie zamieranie roślin.

To produkt stosowany przedwschodowo, przeznaczony do zwalczania niektórych rocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w uprawie rzepaku ozimego, takich jak gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, przytulia czepna czy tasznik pospolity.

Szabla 480 EC powinna być zastosowana bezpośrednio po siewie rzepaku (najpóźniej do 3 dni po), na starannie uprawioną, pozbawioną grud glebę. Herbicyd umożliwia skuteczną walkę z chwastami jeszcze przed wschodami rzepaku ozimego.

Szabla 480 EC to kolejna nowość w naszej szerokiej ofercie, dopasowana do potrzeb i oczekiwań polskich rolników. Ciech Sarzyna to wiele lat tradycji w produkcji środków ochrony roślin i dodatków paszowych, innowacyjne technologie i najlepsi eksperci. Wszystko to daje gwarancję najwyższej skuteczności naszych produktów, którą doceniają nie tylko rolnicy z Polski, ale również z zagranicy – mówi Mariusz Grelewicz, prezes zarządu Ciech Sarzyna.

Źródło: Ciech Sarzyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności