Schmidt Seeger – nowy konkurent na rynku

Firma Schmidt-Seeger GmbH od kilkudziesięciu lat znana jest jako międzynarodowy producent profesjonalnych urządzeń do obróbki i magazynowania zboża, produkcji pasz, peletu i słodu. Wiedza i doświadczenie pracowników firmy tworzy obok tradycyjnej przedsiębiorczości, elastycznego zarządzania i najnowocześniejszej techniki bazę dla skutecznej obecności na światowych rynkach.

Tysiące pomyślnie zrealizowanych projektów w Europie, USA i Azji są niezaprzeczalnym dowodem konkurencyjności Schmidt-Seeger. Gwarancją długoterminowego sukcesu i zapewnienia bliskości z klientem są bez wątpienia liczne oddziały (m.in. w Indiach, Rumunii, Rosji, Czechach) oraz przedstawicielstwa firmy (m.in. w Brazylii, Japonii czy Kanadzie). Warto tu podkreślić, iż Schmidt-Seeger od maja 2009 roku funkcjonuje jako przedstawicielstwo również w Polsce, konkretnie we Wrocławiu.

Produkty firmy Schmidt- Seeger
Przedsiębiorstwo dokłada nieustannych starań, aby wyróżniać się jakością i kreatywnym rozwojem produktów i usług. Ciągła optymalizacja procesów produkcji i zarządzania połączona z długoletnim doświadczeniem zapewnia klientom, którzy zdecydują się na markę Schmidt-Seeger, szeroką paletę niezawodnych produktów cechujących się wysoką jakością, długotrwałością i opłacalnością.

Urządzenia transportujące
Nowoczesne urządzenia Schmidt-Seeger, jak podnośniki kubełkowe, przenośniki zgarniakowo-łańcuchowe (redlery), przenośniki ślimakowe i taśmowe znajdują zastosowanie w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Dopasowane są one do specyfiki transportowanego materiału i indywidualnych potrzeb klienta. Można nimi transportować nie tylko zboże, ale również pelety, materiały budowlane, ryż, granulaty, pasze, nawozy itd. Urządzenia te cechują się wysokimi wydajnościami (nawet do 800 t/h w przypadku podnośników kubełkowych i wyższe dla taśm), przy równoczesnej kompaktowej wielkości. Mogą być one wykonane w wersji malowanej, ocynkowanej lub ze stali szlachetnej, dodatkowo z wyłożeniem trudno ścieralnym materiałem Rhino Hyde. Przemyślana budowa umożliwia szybki i prosty montaż oraz sprawną wymianę elementów w trakcie eksploatacji. Mechanizmy kontrolne, jak czujnik prowadzenia pasa, czy liczby obrotów oraz zintegrowane hamulce pomagają unikać wypadków. A konstrukcja zgodna z ATEX zapewnia ochronę przeciwwybuchową.
Schmidt-Seeger oferuje również bardzo szeroką gamę wyposażenia dodatkowego do urządzeń transportujących, jak zasuwy, noski wlotowe i wylotowe w różnych wykonaniach, rozdzielacze sterowane ręcznie, elektrycznie, pneumatycznie, elementy przejściowe oraz wszelkiego typu połączenia rurowe wyłożone tworzywem sztucznym o wysokiej wytrzymałości na ścieranie.

Urządzenia do obróbki zboża, czyszczalnie
Od dziesięcioleci firma wnosi znaczny wkład w rozwój, konstruowanie oraz produkcję urządzeń sortująco-czyszczących. Wysokowydajne urządzenia znajdują zastosowanie w punktach skupu ziarna, spółdzielniach oraz kombinatach rolniczych, młynach i słodowniach, przedsiębiorstwach magazynujących zboża oraz centralach nasiennych i zakładach przygotowujących materiał siewny.
Schmidt-Seeger posiada w swojej ofercie rozmaite typy czyszczalni: wialnię recyrkulacyjną ASU200 – przydatną do czyszczenia wstępnego wszelkiego rodzajów zbóż, przesiewacz sitowo-bębnowy SDS1213 – który znajduje zastosowanie głównie przy wydzielaniu dużych ciał obcych, mogących spowodować uszkodzenia maszyn czyszczących i innych, używanych w dalszych etapach.

W ofercie znajdują się też maszyny czyszczące serii TAS, osiągające różnorodne wydajności w czyszczeniu wstępnym i głównym. Seria maszyn TAS jest sprawdzoną na świecie grupą czyszczalni uniwersalnych przystosowanych do pracy w trybie jednego lub dwóch rodzajów materiału bez konieczności wymiany sit.
Kolejną grupą maszyn czyszczących jest seria SMA – które są korzystne cenowo – szczególnie przydatne w czyszczeniu wstępnym, ale także w czyszczeniu głównym przy zmniejszonej wydajności. Dalsze zastosowanie znajdują również w czyszczeniu słodu. W tej grupie znajdują się urządzenia: SMA 203-3 oraz SMA 206-6 przeznaczone do czyszczenia roślin oleistych, które odznacza wysoka jakość oraz wydajność.
Schmidt-Seeger oferuje również maszynę TAS 206A-2, stosowaną w słodowniach i zakładach przygotowania materiału siewnego. Jest ona również jedną z czyszczalni uniwersalnych, które są przystosowane do pracy w trybie jednego lub dwóch rodzajów materiału bez konieczności zmiany sit.
Na uwagę zasługuje też Seed Selektor, który został skonstruowany przede wszystkim z myślą o przygotowaniu materiału siewnego. Z powierzchnią sit wynoszącą 6 m2 osiąga maksymalną wydajność – ok. 5 t/h podczas zasadniczego czyszczenia zboża siewnego.
W dziedzinie niezawodnego i precyzyjnego sortowania jęczmienia browarnego dwie maszyny cieszą się uznaniem na całym świecie. Są to: TAS 210A-1 (tryb pracy przystosowany do dwóch rodzajów produktu) oraz TAS 200A-III (tryb pracy przystosowany do trzech rodzajów produktu).
Poza czyszczalniami Schmidt-Seeger oferuje szeroką gamę tryjerów, sortowników kamieni itp. Służą one do obróbki nie tylko ziarna, ale także artykułów spożywczych jak: zioła, herbata, kawa, warzywa, len, artykułów przemysłowych: wiór drewnianych, granulatów, chemikaliów itp.
Maszyny czyszczące Schmidt-Seeger to najnowocześniejsza technika, zapewniająca wysokie wydajności, ekonomikę, optymalne dopasowanie do czyszczonego produktu przez regulację ilości powietrza oraz posiadające podwójne odpylanie na wlocie i na wylocie.

Suszarnie stacjonarne i przewoźne, suszarnia stacjonarna w kombinacji z chłodnicą

Suszarnie firmy Schmidt-Seeger to wynik nieustannych badań rozwojowych nad efektywnymi rozwiązaniami w tej dziedzinie. Innowacja Schmidt-Seeger polega na innym niż w standardowych suszarniach, przekątnym rozłożeniu daszków powietrza dopływającego i wylotowego. Takie ich rozłożenie wraz z podziałem strumienia produktu suszonego sprawia, że wynik procesu suszenia jest jednolity, zmniejsza się zużycie energii, a produkt poddany jest mniejszemu obciążeniu termicznemu (brak niebezpieczeństwa przegrzania). Suszarnie wykonywane są w wersji ocynkowanej albo aluminiowej, na życzenie klienta mogą być również izolowane. Można w nich suszyć wszelkie rodzaje zbóż, pelet ze słomy, różne mieszaniny sypkie. Wielkość suszarni jest dobierana w zależności od potrzeb klienta. W zależności od wymagań dostarczane są piece przełączalne z wymiennikiem, bez wymiennika, palniki olejowe bądź gazowe oraz pełna aspiracja suszarni.
Poza suszarniami stacjonarnymi i przewoźnymi Schmidt-Seeger poleca do suszenia kukurydzy kombinację suszarni Eco Dry z chłodnicą Eco Cool, gdzie suszenie następuje po części za pomocą własnego ciepła produktu. Eco Dry i Eco Cool stosowane w połączeniu pozwalają na znaczne obniżenie kosztów energii (nawet do 20%!), zmniejszenie emisji CO2, brak konieczności używania strefy chłodzenia w suszarni (dzięki czemu temperatura powietrza obiegowego w suszarni rośnie – obecnie 65oC, wcześniej 45oC), skrócenie czasu przebywania w kolumnie, w związku z czym otrzymuje się większe wydajności suszenia.

Urządzenia do magazynowania
Zboże, nasiona, pasze, a także inne sypkie produkty muszą być przechowywane w optymalnych warunkach, przy jednoczesnej ekonomice działania. Schmidt-Seeger ma swojej ofercie silosy betonowe, stalowe, hale magazynowe, a także cały zakres wyposażenia dla np. magazynów płaskich: poczynając od urządzeń transportujących, czyszczalni, suszarni, a kończąc na urządzeniach do wentylacji, odpylania, chłodzenia, ważenia i pomiary temperatury składowanego produktu.

Urządzenia do przetwórstwa biomasy
Firma Schmidt-Seeger GmbH wcześnie rozpoznała wyraźny trend w kierunku zagadnień związanych z energią odnawialną i opracowała urządzenia niezbędne na wstępnym i końcowym etapie jej uzyskiwania. Wraz z firmami partnerskimi oferujemy stacje kontenerowe do wytwarzania biodiesela z rozwiązaniami dla małych, jak i dużych obiektów. Oferujemy cały szereg wysokowydajnych urządzeń technicznych i poszczególnych komponentów do optymalnego składowana i obróbki surowców, takich jak np. trociny, pelet, DDGS (susz podestylacyjny, zbożowy), biodiesel oraz słoma.
Warto również podkreślić, iż Schmidt-Seeger należy do czołowych dostawców słodowni na świecie.

Obiekty referencyjne
Działalność Schmidt-Seeger na całym świecie zaowocowała licznymi realizacjami różnorodnych projektów. Wymienione poniżej obiekty to tylko nieliczne przykłady, którymi może szczycić się firma. Schmidt-Seeger zbudowała największą w Niemczech wytwórnię biodiesla dla Campa Süd GmbH&CO.KG o łącznej pojemności magazynowania 50 000 t, słodownie: w Szwecji (Vilking Malt Halmstadt Tower II – o rocznej wydajności 85 000 t), w Chinach (Cofco International Ltd. – o rocznej wydajności 144 000 t), a także największy obiekt magazynowy w Indiach o łącznej pojemności 630 000 t (Adani Agri Logistics Ltd.) oraz w Rumunii (Cer-OIL Carani).
Jakość, wysokie standardy techniczne oraz atrakcyjność cenowa wzmacniają zaufanie względem firmy. Indywidualne życzenia klientów stanowią dla Schmidt-Seeger motywację i wyzwanie, aby z zachowaniem wyznaczonego terminu znaleźć najlepsze z możliwych rozwiązań.


Informacje dodatkowe:
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzenia firmy Schmidt-Seeger na targach Agro Show 2009 w Bednarach, które odbędą się w dniach 25-28 września 2009 r. Numer stoiska 282, sektor E.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności