Sawicki apeluje do Putina

Minister rolnictwa Marek Sawicki zaapelował do prezydenta Rosji Wladimira Putina, aby ten nie niszczył żywności, objętej embargiem.

10. sierpnia, podczas konferencji prasowej, minister Marek Sawicki odniósł się do ostatnich informacji dotyczących niszczenia żywności w Federacji Rosyjskiej.
Minister rolnictwa zaapelował do prezydenta Putina, aby nie szedł on w ślady swoich poprzedników ze Związku Sowieckiego, szczególnie z lat trzydziestych i nie niszczył żywności, którą z trudem przedsiębiorcy rosyjscy kupują na różnych rynkach świata i Europy.

– Rosjanie potrzebują dziś tej żywności, a w naszej słowiańskiej tradycji niszczenie żywności i niszczenie chleba jest uznawane za bardzo ciężki grzech. Nie warto, żeby pan prezydent Putin nawiązywał do tradycji głodu ukraińskiego w latach trzydziestych – powiedział minister Marek Sawicki.
Podkreślił również jakość żywności nie tylko polskiej, ale i europejskiej.

– Niech pan pozwoli swoim rodakom na kupowanie i korzystanie z tej dobrej oferty, którą daje Polska, którą daje cała Unia Europejska w swym otwarciu na współpracę ze społeczeństwem rosyjskim – zaapelował polski minister rolnictwa.

Renata Struzik, źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności