fbpx
Strona głównaWiadomościSankcje nałożone na współwłaściciela Grupy Azoty nie wpłyną na działalność Spółki

Sankcje nałożone na współwłaściciela Grupy Azoty nie wpłyną na działalność Spółki

Obecnie na portalach branżowych pojawiły się informacje, że blisko 20 proc. udziałów w państwowym gigancie nawozowym posiada Rosjanin Wiaczesław Mosze Kantor, którego objęły sankcje. Grupa Azoty wyjaśnia, czy będą się wiązać z tym jakieś konsekwencje dla Spółki. 

– Zamrożenie aktywów w odniesieniu do środków finansowych, jakimi są na przykład akcje Grupy Azoty, polega na zapobieganiu wszelkim ruchom tych środków, ich przekazywaniu, zmianom, wykorzystaniu, udostępnianiu lub dokonywaniu nimi transakcji w jakikolwiek sposób, który powodowałby jakąkolwiek zmianę ich wielkości, wartości, lokalizacji, własności, posiadania, charakteru, przeznaczenia lub dowolną inną zmianę, która umożliwiłaby korzystanie z nich, w tym zarządzanie portfelem – przekazała PAP rzeczniczka prasowa Grupy Azoty Monika Darnobyt.

Należy tutaj zaznaczyć, że najbardziej znaczącym udziałowcem Grupy Azoty jest Skarb Państwa posiadający 33 proc. udziału, a drugim w kolejności właśnie Wiaczesław Kantor z 19,82 proc. akcji.

Rzeczniczka podkreśliła także, że Grupa nie została objęta żadnymi sankcjami ani w UE, ani w USA. Spółka w wydanym komunikacie podkreśla, że Grupa Azoty przestrzega wszystkich przepisów sankcyjnych, potępia agresję Rosji oraz wszelkie działania skierowane przeciwko Ukrainie i nie posiada żadnych relacji z Rządem Federacji Rosyjskiej, w związku z czym nie ma żadnego ryzyka objęcia spółki sankcjami.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.