Sanat USA z ustawą o sprawiedliwości dla czarnych rolników

Fot. Ian Hutchinson, unsplash.com

Sześciu senatorów z obozu Demokratów ogłosiło w poniedziałek ustawę o zakończeniu dyskryminacji i powiększeniu posiadanych przez czarnych gruntów rolnych nawet o 32 miliony akrów poprzez nadanie im ziemi na okres 10 lat. 

– Ustawa o sprawiedliwości dla czarnych rolników zajmie się i skoryguje dyskryminację USDA (Departamentu Rolnictwa USA) oraz podejmie odważne kroki w celu umorzenia długów i przywrócenia utraconej ziemi, aby umożliwić nowemu pokoleniu czarnych rolników sukces i rozwój – mówił w listopadzie ub. r. senator z New Jersey Cory Booker.

Zgodnie z przepisami niezależna rada rozpatrywałaby odwołania od skarg dotyczących praw obywatelskich wniesionych przeciwko USDA, badała skargi dotyczące dyskryminacji w departamencie i nadzorowała komitety okręgowe wybierane przez rolników, które kierowałyby działaniami w lokalnych biurach USDA.

W 1920 roku było prawie 926 000 czarnych rolników, w porównaniu z mniej niż 50 000 obecnie. Rząd zgodził się w tak zwanych ugodach Pigford z 1999 i 2010 r., aby zrekompensować czarnoskórym rolnikom szkody wywołane przez dyskryminujące praktyki, takie jak odmowa pożyczek USDA i powolna obsługa skarg dotyczących praw obywatelskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności