fbpx
Strona głównaWiadomościSanat USA z ustawą o sprawiedliwości dla czarnych rolników

Sanat USA z ustawą o sprawiedliwości dla czarnych rolników

Sześciu senatorów z obozu Demokratów ogłosiło w poniedziałek ustawę o zakończeniu dyskryminacji i powiększeniu posiadanych przez czarnych gruntów rolnych nawet o 32 miliony akrów poprzez nadanie im ziemi na okres 10 lat. 

– Ustawa o sprawiedliwości dla czarnych rolników zajmie się i skoryguje dyskryminację USDA (Departamentu Rolnictwa USA) oraz podejmie odważne kroki w celu umorzenia długów i przywrócenia utraconej ziemi, aby umożliwić nowemu pokoleniu czarnych rolników sukces i rozwój – mówił w listopadzie ub. r. senator z New Jersey Cory Booker.

Zgodnie z przepisami niezależna rada rozpatrywałaby odwołania od skarg dotyczących praw obywatelskich wniesionych przeciwko USDA, badała skargi dotyczące dyskryminacji w departamencie i nadzorowała komitety okręgowe wybierane przez rolników, które kierowałyby działaniami w lokalnych biurach USDA.

W 1920 roku było prawie 926 000 czarnych rolników, w porównaniu z mniej niż 50 000 obecnie. Rząd zgodził się w tak zwanych ugodach Pigford z 1999 i 2010 r., aby zrekompensować czarnoskórym rolnikom szkody wywołane przez dyskryminujące praktyki, takie jak odmowa pożyczek USDA i powolna obsługa skarg dotyczących praw obywatelskich.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.