fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościSamson wprowadza na rynek nowy wtryskiwacz do precyzyjnego dozowania gnojowicy

Samson wprowadza na rynek nowy wtryskiwacz do precyzyjnego dozowania gnojowicy

Samson Agro A/S, z siedzibą w Viborg w Danii dodał kolejny wtryskiwacz do gamy narzędzi – wtryskiwacz jednotarczowy Samson TS. Samson TS został zaprojektowany z myślą o optymalnym wykorzystaniu wartości nawożenia gnojowicy poprzez delikatne wtryskiwanie w większej liczbie rodzajów upraw i warunków glebowych.

Nowy wtryskiwacz jest dostępny w dwóch szerokościach roboczych, 8 i 12 metrów.

Samson TS 8 i Samson TS 12

Zaprojektowany z myślą o rolnictwie klasycznym, uprawie bezorkowej i strip till
Samson TS współpracuje z wozem do gnojowicy PG II i sterownikiem SlurryMaster 8000, aby nakładać ciecz dokładnie i delikatnie.

Dzięki wąskiemu krążkowi wtryskiwacza, który otwiera rowek do wstrzykiwania cieczy, Samson TS dozuje składniki odżywcze dokładnie tam, gdzie rośliny mogą je najlepiej wchłonąć, bez rozbijania i mieszania gleby, jak w przypadku tradycyjnego wtrysku.

– Powszechnie wiadomo, że gdy rośliny otrzymują składniki odżywcze w systemie korzeniowym, w odpowiedniej objętości i we właściwym czasie, emisja szkodliwych dla środowiska substancji jest zminimalizowana. Wraz z chęcią zmniejszenia tych emisji poprzez wtrysk gnojowicy, nowe zasady uprawy, takie jak rolnictwo klasyczne, No Till i Strip Till zyskują obecnie na popularności. Samson TS opracowaliśmy do użytku w ramach tych właśnie zasad – mówi Niels Haubjerg, product manager w Samson AGRO A/S.

Samson TS jest również w pełni przygotowany do automatycznych systemów sterowania z GPS i elektronicznymi mapami aplikacji.

Wtryskiwacz podzielony jest na sekcje o szerokości 1 metra, z których każda może być obsługiwana indywidualnie za pomocą SlurryMaster 8000. Indywidualna kontrola za pomocą 8 lub 12 sekcji pomaga uniknąć nadmiernego i niedostatecznego nawożenia podczas nakładania się klinów i uwrocia.

Samson TS wykorzystuje zmienne dawkowanie do dokładnego wstrzykiwania wymaganych ilości składników odżywczych za pomocą zautomatyzowanego procesu we współpracy z kompatybilnym z ISOBUS systemem GPS opartym np. na mapach plonów z ostatnich lat.

Obie części przyczyniają się do zwiększenia potencjału plonowania dzięki bardziej wydajnemu nawożeniu, ale także mają korzyści dla środowiska poprzez zmniejszenie lokalnego nawożenia i stosowanie składników odżywczych w zależności od potencjału absorpcyjnego gleby, a także roślin. Samson TS trafił już do sprzedaży od 1 maja 2021 r., ale oficjalne ogłoszenie zostało opóźnione z powodu odwołanych targów, dlatego premiera oficjalnie nie nabrała tempa aż do dziś.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.