fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRSamorząd rolniczy wnioskuje o zmianę przepisów w zakresie gospodarki przestrzennej

Samorząd rolniczy wnioskuje o zmianę przepisów w zakresie gospodarki przestrzennej

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolnictwa wnioskuje do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej o zmianę przepisów w zakresie gospodarki przestrzennej i wprowadzenie przepisów umożliwiających gminom wprowadzenie zapisów w planach zagospodarowania przestrzennego, chroniących prawa nabyte rolników gospodarujących od wielu lat na danym terenie.

– Obecnie osoby kupujące działki na wsi lub inni nowi mieszkańcy terenów wiejskich skutecznie blokują nie tylko zamierzenia inwestycyjne w gospodarstwach rolnych, ale też tzw. zwykłą produkcję rolną na polach. Powszechne są działania zniechęcające i nękające rolników – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

Samorząd rolniczy w piśmie skierowanym do Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Pani Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak podkreśla, że w starych krajach UE zasady pierwszeństwa i praw nabytych są usankcjonowane zwyczajowo i prawnie.

Źródło: KRIR

Opracował: Samuel Skrzysz

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.