fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeSamorząd rolniczy: obowiązkiem odbioru odpadów rolniczych obciążyć producentów

Samorząd rolniczy: obowiązkiem odbioru odpadów rolniczych obciążyć producentów

Według rolników z łódzkiego  potrzebny jest  ogólnokrajowy program zarządzania odpadami rolniczymi. Dotychczasowe rozwiązanie nie skutkuje w każdej gminie tak samo.

Dlatego zdaniem członków Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Zduńskiej Woli należy wprowadzić system rozwiązań prawnych, które narzucą na producentów nawozów czy też innych materiałów niezbędnych w produkcji rolniczej obowiązek selektywnego zbierania, transportu i przetwarzania pozostałych po nich opakowań czy też innych opadów.

– Tylko wtedy producentów można nakłonić do takiego projektowania produktów i opakowań by zapobiec nadmiernej masie odpadów i zwiększać ich przydatność do recyklingu. Dziś folie po sianokiszonkach, siatki, sznurki do owijania balotów czy agrowłóknina w dużych ilościach pozostają w gospodarstwie lub co gorsze, niektórzy rolnicy szukają innej formy pozbycia się  tych odpadów – mówi Anna Kamila Kaczmarek  z IRWŁ.

Teoretycznie dobry pomysł, jednak w przypadku jego wdrożenia prawie na pewno zadziałą zasada stosowana od lat. Kosztami odbioru, przetworzenia czy utylizacji zostaną obciążeni konsumenci…

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.