Samochody czekają na rolników

W większości gospodarstw rolnych w Polsce wykorzystywany jest przynajmniej jeden samochód osobowy lub użytkowy, jednak w wielu wypadkach są to auta kilku lub kilkunastoletnie. Barierę do wymiany bardzo często stanowi brak środków własnych na taką inwestycję. Dlatego BZ WBK Leasing przygotował specjalną ofertę pożyczki, w których rolnik płaci wyłącznie tyle, ile kosztuje samochód.

W ramach promocji „Samochody czekają. Weź pożyczkę rolniczą” klienci sektora rolnego BZ WBK Leasing mogą liczyć na atrakcyjną cenowo pożyczkę bez prowizji z oprocentowaniem 0% – gdzie możliwe są 4 półroczne raty po 25% . Opłata za obsługę pożyczki wynosi jedynie 1 zł. Finansowanie pożyczką rolniczą dotyczy aut od autoryzowanych dealerów takich marek jak: Jeep, Fiat, Alfa Romeo, Mercedes, Lancia, Ford, Suzuki i Hyundai. Oferta obejmuje wybrane modele pojazdów najbardziej dopasowane do specyficznych potrzeb klientów z segmentu agro. 
To niespotykana do tej pory oferta na rynku, w której Klient płaci wyłącznie tyle ile kosztuje samochód. Oprócz przysłowiowej złotówki nie doliczamy bowiem żadnych opłat za obsługę pożyczki, odsetek ani prowizji. Promocję stworzyliśmy na wyłączność dla rolników i oparliśmy ją na naszej wieloletniej dobrej współpracy z dostawcami aut – stwierdził Piotr Domagała, dyrektor ds. rynku rolnego w BZ WBK Leasing.
Szybki dostęp do usług finansowych i fachowe doradztwo zapewnia nasza sieć 45 doradców dedykowanych wyłącznie klientom z branży rolnej. Wiemy, że czas dla rolników jest bardzo istotny – dlatego o wiele szybciej niż w bankach finalizujemy nasze umowy w dowolnym wskazanym przez nich miejscu – dodał Piotr Domagała.
Szybkość realizacji transakcji jest zapewniona również przez procedury. Zdolność kredytowa w BZ WBK Leasing jest oceniana na podstawie wywiadu z rolnikiem oraz dokumentów nakazu płatniczego podatku rolnego i polisy ubezpieczeniowej – czyli dokumentów, które rolnik posiada w gospodarstwie. Dlatego wszystkie formalności można załatwić w ciągu jednego dnia.
Zależy nam, by być ważnym partnerem dla rolnika i mieć najszerszą ofertę na rynku, dlatego pożyczka na samochód stanowi uzupełnienie naszej propozycji dla segmentu AGRO. Finansujemy szerokie spektrum maszyn i urządzeń – ciągniki, przyczepy rolnicze, kombajny, siewniki i rozsiewacze, agregaty uprawowe, pługi, brony, prasy. Ostatnio rozwinęliśmy naszą ofertę dodatkowo o m.in. o suszarnie i inne, dotychczas niefinansowane maszyny i urządzenia. Dodatkowo dzięki skali naszego działania, możemy zaoferować ubezpieczenia w cenie niedostępnej na rynku – podkreśla Tomasz Sudaj, dyrektor ds. strategii rynkowej BZ WBK Leasing.
W BZ WBK Leasing nadal dostępna jest pożyczka na maszyny i osprzęt rolniczy, w której udział własny zaczyna się od 0% a płatności można rozłożyć na 10 lat. Umożliwia ona ustalenia terminów spłat dogodnych dla rolnika, nie tylko miesięcznych, kwartalnych czy półrocznych ale również sezonowych co pozwala na dopasowanie ich do cyklu produkcyjnego w gospodarstwie (zbiory, skup żywca). Przejrzyste i w prosty sposób opisane warunki umowy w każdym przypadku ustalane są indywidualnie. 
Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie www.pozyczkarolnicza.pl
BZ WBK Leasing

Od redakcji: Do końca marca 2014 r. można jeszcze odliczyć cały VAT przy zakupie aut „z kratką”. Warto jednak zwrócić uwagę, czy firmy oferujące zakup takich samochodów nie proponują sprzedaży modeli aut, których nie ma jeszcze w kraju – by transakcję sfinalizować przed upłyewm terminu obowiązywania ulgi podatkowej.