Same Deutz Fahr sprzedaje fabrykę w Lublinie

We włoskim Treviglio, 12 lipca 2007 podpisano umowę na sprzedaż, jak to określono działalności produkcyjnej w Polsce”. SAME DEUTZ-FAHR (SDF) producent traktorów, kombajnów i silników diesla, sprzedało Grupie CBM (CBM) fabrykę ciągników w podlubelskiej Mełgwi.”

Umowa została zawarta na 5 lat z możliwością jej przedłużenia. CBM jest producentem systemów sprzęgających tj. łączników, siłowników, podnośników do ciągników rolniczych i nie tylko. Jak twierdzą strony, całkowita wartość zakupionych elementów wykonanych przez CBM dla SDF wyniesie około 65 milionów Euro rocznie.Przedstawiciel rodziny Carozza, większościowego właściciela grupy Same deutz Fahr, stwierdził, że fabryka w Polsce jest jedną z najefektywniejszych w łonie koncernu. Obrót za rok 2006 wynosił 103 mln, 538 tys euro. 2006 rok na rynku polskim koncern zamknął zyskiem 3 952 000 euro Zastanawia fakt, że zamykany jest zakład przynoszący rosnące zyski. Transakcja zbiega się z otwarciem nowego zakładu w chińskim Dalian. Same Deutz Fahr skoncentruje się na polskim rynku tylko na działalności handlowej. Jej przedstawicielstwo przeistoczy się do funkcji generalnego importera.

Francesco Carozza v-ce prezes Same Deutz Fahr argumentuje fakt dokonania transakcji koniecznością rozwoju. W ten sposób zacieśnić sie ma współpraca między Same Deutz Fahr a CMB jako odrębnym podmiotem, dzięki czemu Same Deutz Fahr będzie miało zapewniony stały dopływ części, podzespołów i technologii pochodzących z lubelskiej fabryki CMB.
Załoga pracująca w lubelskim zakładzie ma otrzymać gwarancje zatrudnienia. O rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco.

Daniel Alankiewicz
foto – Francesco Carozza v-ce prezes Same Deutz Fahr

N