SAME DEUTZ-FAHR redukuje na korzyść AB VOLVO udziały w DEUTZ AG

SAME DEUTZ-FAHR (SDF), jeden ze światowych producentów ciągników, kombajnów, maszyn rolniczych, i silników diesel, wraz z AB Volvo zawarły porozumienie dotyczące transferu 22 117 693 udziałów w DEUTZ AG.

Nową strukturę akcjonariatu będzie tworzyła AB Volvo z ponad 25% udziałów oraz SDF z 8,44%. Deutz AG był i będzie dla nas głównym dostawcą i partnerem strategicznym” stwierdził Lodovico Bussolati, Dyrektora Zarządzający SAME DEUTZ-FAHR. “Nowa struktura udziałowców odzwierciedla zaciśnięcie współpracy handlowej AB Volvo z DEUTZ AG i jednocześnie potwierdza istniejącą długoterminową współpracę z SDF. Jesteśmy bardzo zadowoleni z porozumienia osiągniętego z AB Volvo, które stworzy dla DEUTZ AG doskonałe możliwości rozwoju.”

Informacje o SDF
SAME DEUTZ-FAHR (SDF), z siedzibą w Treviglio (Włochy) jest jednym z czołowych producentów ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych, maszyn rolniczych oraz silników. Produkty SDF są wytwarzane i dystrybuowane pod markami: SAME, DEUTZ-FAHR, LAMBORGHINI, HÜRLIMANN i GREGOIRE.
Koncern produkuje ciągniki z silnikami o mocy od 25 do 270 KM, kombajny zbożowe z silnikami od 100 do 366 KM.
W 2011 roku, SDF, który zatrudnia w swoich zakładach na całym świecie ponad 2500 pracowników, osiągnął przychody w wysokości 1 115 mln euro i wygenerował EBIT o wartości 62 mln euro.

Źródło: SDF