fbpx

Same Deutz-Fahr na froncie wschodnim

Największy rosyjski producent maszyn przemysłowych i rolniczych Koncern Tractor Plants (CTP) oraz grupa Same Deutz-Fahr (SDF)podpisały umowę o współpracy. Ma ona obejmować produkcję i dystrybucję zaawansowanych technologicznie maszyn na terytorium Federacji Rosyjskiej i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. N

Umowa zawiera zobowiązanie do utworzenie wspólnego komitetu roboczego dla potrzeb realizacji kilku projektów przemysłowych: lokalizację produkcji w Rosji kombajnów (klasa 6-7/ponad 270 KM) przy użyciu nowoczesnych komponentów dostarczanych przez SDF, koprodukcji ciągników kołowych przy użyciu części SDF oraz uwzględnieniem specyfikacji rosyjskiej oraz wspólne skonstruowanie ciągnika kołowego o mocy 350 KM opartego na komponentach stosowanych w ciągnikach gąsienicowych, produkowanych przez rosyjski koncern.

Spółka AgromaszHolding, będąca częścią koncernu CTP, oraz grupa SDF uzgodniły warunki zlecenia obejmującego pięcioletnią produkcję ciągników 150 KM, 210 KM i 270 KM oraz kombajnów klasy 6-7. AgromaszHolding zaoferuje te produkty pod marką AgromaszHolding wyłącznie w sektorze rolnictwa w Rosji.

Przedstawiciele grupy SDF ujawnili redakcji, że wybór CTP jako partnera wynika ze specjalizacji przemysłowej tej grupy z uwagi na jej działalność na rynku maszyn rolniczych oraz jej zdolność do realizacji nowych projektów na wysokim poziomie w zakresie nowych technologii.

Zgodnie z umową grupa SDF będzie wspierać szkolenie pracowników w zakresie wytwarzania ciągników i kombajnów rolniczych, a także organizacji obsługi posprzedażnej.

foto i opr. MS/Wrp.pl

Informacje dodatkowe:
Koncern Tractor Plant – jest wiodącym producentem maszyn terenowych w Rosji oraz najlepiej sprzedającą się marką we wszystkich segmentach rynku, jakie obsługuje, czyli górnictwie, budownictwie, rozwoju infrastruktury, przemyśle naftowym i gazowniczym, transporcie, obronie i rolnictwie. CTP sprzedaje swoje wyroby w ponad 40 krajach na całym świecie.
LLC AgromaszHolding – specjalistyczna spółka CTP – oferuje rynkowi rolniczemu innowacyjne technologie maszyn wytwarzanych przez CTP (spółki produkcyjne to: JSC PO Fabryka kombajnów Krasnojarsk”, JSC PO “Fabryka silników Altay”, JSC “Fabryka silników i ciągników Vladimir”, JSC “Lipetski traktor” oraz grupa spółek “Fabryka ciągników Wołgograd”).
Grupa SDF – z siedzibą w Treviglio, Bergamo (Włochy) jest jednym z największych na świecie producentów ciągników, kombajnów rolniczych oraz silników do maszyn rolniczych. Na całym świecie produkty sprzedawane są pod nazwą Same, Deutz-Fahr, Lamborghini oraz Hürlimann. Asortyment ciągników sięga od 30 KM do 270 KM a kombajnów od 120 KM do 360 KM. Sprzedażą, obsługą posprzedażną oraz częściami zamiennymi zajmuje się 13 spółek zależnych, 120 importerów i 3000 dealerów na całym świecie. W 2007 roku spółka osiągnęła obroty w wysokości 1,101 mld euro a zyski netto sięgnęły prawie 96 mln euro. N”

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner