fbpx
Strona głównaPozostałeSame Deutz-Fahr na froncie wschodnim

Same Deutz-Fahr na froncie wschodnim

Największy rosyjski producent maszyn przemysłowych i rolniczych Koncern Tractor Plants (CTP) oraz grupa Same Deutz-Fahr (SDF)podpisały umowę o współpracy. Ma ona obejmować produkcję i dystrybucję zaawansowanych technologicznie maszyn na terytorium Federacji Rosyjskiej i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. N

Umowa zawiera zobowiązanie do utworzenie wspólnego komitetu roboczego dla potrzeb realizacji kilku projektów przemysłowych: lokalizację produkcji w Rosji kombajnów (klasa 6-7/ponad 270 KM) przy użyciu nowoczesnych komponentów dostarczanych przez SDF, koprodukcji ciągników kołowych przy użyciu części SDF oraz uwzględnieniem specyfikacji rosyjskiej oraz wspólne skonstruowanie ciągnika kołowego o mocy 350 KM opartego na komponentach stosowanych w ciągnikach gąsienicowych, produkowanych przez rosyjski koncern.

Spółka AgromaszHolding, będąca częścią koncernu CTP, oraz grupa SDF uzgodniły warunki zlecenia obejmującego pięcioletnią produkcję ciągników 150 KM, 210 KM i 270 KM oraz kombajnów klasy 6-7. AgromaszHolding zaoferuje te produkty pod marką AgromaszHolding wyłącznie w sektorze rolnictwa w Rosji.

Przedstawiciele grupy SDF ujawnili redakcji, że wybór CTP jako partnera wynika ze specjalizacji przemysłowej tej grupy z uwagi na jej działalność na rynku maszyn rolniczych oraz jej zdolność do realizacji nowych projektów na wysokim poziomie w zakresie nowych technologii.

Zgodnie z umową grupa SDF będzie wspierać szkolenie pracowników w zakresie wytwarzania ciągników i kombajnów rolniczych, a także organizacji obsługi posprzedażnej.

foto i opr. MS/Wrp.pl

Informacje dodatkowe:
Koncern Tractor Plant – jest wiodącym producentem maszyn terenowych w Rosji oraz najlepiej sprzedającą się marką we wszystkich segmentach rynku, jakie obsługuje, czyli górnictwie, budownictwie, rozwoju infrastruktury, przemyśle naftowym i gazowniczym, transporcie, obronie i rolnictwie. CTP sprzedaje swoje wyroby w ponad 40 krajach na całym świecie.
LLC AgromaszHolding – specjalistyczna spółka CTP – oferuje rynkowi rolniczemu innowacyjne technologie maszyn wytwarzanych przez CTP (spółki produkcyjne to: JSC PO Fabryka kombajnów Krasnojarsk”, JSC PO “Fabryka silników Altay”, JSC “Fabryka silników i ciągników Vladimir”, JSC “Lipetski traktor” oraz grupa spółek “Fabryka ciągników Wołgograd”).
Grupa SDF – z siedzibą w Treviglio, Bergamo (Włochy) jest jednym z największych na świecie producentów ciągników, kombajnów rolniczych oraz silników do maszyn rolniczych. Na całym świecie produkty sprzedawane są pod nazwą Same, Deutz-Fahr, Lamborghini oraz Hürlimann. Asortyment ciągników sięga od 30 KM do 270 KM a kombajnów od 120 KM do 360 KM. Sprzedażą, obsługą posprzedażną oraz częściami zamiennymi zajmuje się 13 spółek zależnych, 120 importerów i 3000 dealerów na całym świecie. W 2007 roku spółka osiągnęła obroty w wysokości 1,101 mld euro a zyski netto sięgnęły prawie 96 mln euro. N”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.