Samasz Z2-960 ma 9,6 m i wydajność do 14 ha/h. Gdzie pokaże pełnię możliwości?

Zgrabiarka Samasz Z2-960 to wydajna maszyna dwukaruzelowa stworzona do szybkiego i czystego zbioru zielonki na dużych areałach. Szerokość robocza do 9,6 m, wydajność sięgająca  14 hektarów na godzinę oraz hydropneumatyczne odciążenie rotorów sprawiają, że sprzęt świetnie radzi sobie w intensywnej produkcji pasz, ograniczając straty i poprawiając jakość pokosu.

reklama
Baner Horsch
reklama
Baner BASF
reklama
Baner Kabat

Łączy prostą, sprawdzoną konstrukcję z rozwiązaniami poprawiającymi jakość pracy i komfort obsługi. Już sama szerokość robocza – od 8,8 do 9,6 m – pokazuje, że nie jest to sprzęt „na kilka hektarów”, lecz typowa zgrabiarka do szybkiej pracy na dużych areałach. Maszyna odkłada pokos centralnie, tworząc równy wał, łatwy do podjęcia przez prasę lub przyczepę zbierającą.

Dane techniczne w skrócie:

reklama
Baner Evritell
reklama
Baner KIOTI
reklama
Baner Bayer
  • szerokość robocza: 8,8–9,6 m
  • szerokość wałka: 1,5–2,3 m
  • wydajność: do 14 ha/h
  • średnica karuzeli: 4,2 m
  • liczba ramion: 15 na rotor
  • obroty WOM: 540 obr./min (zalecane 300–400)
  • zapotrzebowanie mocy: od 70 KM
  • masa: ok. 2780 kg
  • szerokość transportowa: ok. 2,95 m

Charakterystyka pracy

Z2-960 opiera się na dwóch dużych karuzelach, które dzięki stycznemu ustawieniu ramion i odpowiedniemu profilowi palców dokładnie formują pokos i ograniczają straty materiału. Tandemowy układ jezdny oraz wahliwe zawieszenie rotorów zapewniają dobre kopiowanie terenu, co przekłada się na czystość paszy i ochronę darni.

reklama
Baner SUMI

Dużym atutem jest hydropneumatyczne odciążenie zespołów roboczych – rozwiązanie, które automatycznie dopasowuje nacisk karuzel do podłoża. Dzięki temu maszyna stabilnie pracuje nawet na nierównych łąkach i nie „wyciąga” ziemi do pokosu.

reklama
reklama
Baner SDF
reklama
Baner Procam

Całość uzupełnia przekładnia pracująca w kąpieli olejowej, ograniczająca obsługę serwisową do minimum – co w praktyce oznacza mniej przestojów w sezonie.

reklama
Baner Horsch
SaMasz Z2-960 to zgrabiarka przeznaczona typowo: dla gospodarstw średnich i dużych (od ok. 40–50 ha łąk wzwyż) oraz dla producentów bydła mlecznego i opasowego, gdzie liczy się jakość paszy,
dla usługodawców wykonujących zbiory zielonki, fot. źródło SaMasz

Dla jakich gospodarstw?

Samasz Z2-960 to zgrabiarka przeznaczona typowo: dla gospodarstw średnich i dużych (od ok. 40–50 ha łąk wzwyż) oraz dla producentów bydła mlecznego i opasowego, gdzie liczy się jakość paszy oraz dla usługodawców wykonujących zbiory zielonki.

Najlepiej sprawdzi się tam, gdzie: działki są duże i regularne, pracuje wydajny zestaw (prasa, przyczepa samozbierająca), liczy się tempo pracy i ograniczenie strat.

Na mniejszych, porozrzucanych kawałkach jej potencjał nie będzie w pełni wykorzystany – ale na dużych łąkach pokazuje to, do czego została stworzona: szybkie, czyste i równe zgrabianie na wysokim poziomie wydajności.

reklama
Baner Agrosimex

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI