fbpx
Strona głównaFirmy i produktySamasz z nową generacją dysków tnących

Samasz z nową generacją dysków tnących

Dążąc do spełniania coraz bardziej wyśrubowanych wymagań, konstruktorzy firmy Samasz dokonali modernizacji dysków tnących z serii LiteCUT. W ten sposób stworzyli oni zupełnie nową generację dysków, które są w pełni zamienne ze starszymi modelami i mogą być używane w starszych zespołach tnących kosiarek SAMBA.

Jakie zmiany zostały wprowadzone w nowych dyskach? Zoptymalizowany został kształt dysków tnących LiteCUT, co poprawiło ich właściwości tnące i usprawniło podbijanie masy zielonej, a także podniosło ogólną wytrzymałość i żywotność dysków.

Kolejne unowocześnienie to redukcja prześwitu między dyskiem i listwą, co umożliwia teraz o wiele łatwiejszą konserwację. Na uwagę zasługują również specjalnie ukształtowane nowoczesne belki tnące, które wytłoczone są z jednego elementu, dzięki czemu cała konstrukcja stała się jeszcze bardziej solidna. Dopełnieniem modernizacji jest zastosowanie szerokiego tunelu pomiędzy specjalnie wyprofilowanymi płozami, co znacząco zwiększa samoczyszczenie się i w efekcie pozwala na otrzymanie paszy o najwyższej jakości i czystości.

źródło: Samasz

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.