fbpx
Strona głównaFirmy i produktySaMASZ z nowym logiem

SaMASZ z nowym logiem

W tym roku SaMASZ kolejny raz zaprezentował swoje maszyny podczas XIX Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 207. Ponadto kadra zarządzająca przedstawiła podczas konferencji zorganizowanej w czasie wystawy nowe logo firmy.

Dynamiczny wzrost sprzedaży na rynkach krajowych i zagranicznych stał się podstawą do odmłodzenia wizerunku poprzez zmianę logo. Działanie to jest punktem wyjścia do standaryzacji wizerunku spójnego na wszystkich rynkach różniących się od siebie pod względem kulturowym i gospodarczym. Nowe logo to spokojna zieleń nawiązująca do nowoczesności, stabilności, solidności i bezpieczeństwa, ale jest to również kolor trawy, która naturalnie kojarzy się z maszynami firmy SaMASZ.  Sygnet stanowi graficzne przedstawienie dwóch kłosów traw sugerujących podstawowy charakter działalności firmy. Mimo zmiany wizerunku logo firmy należy pamiętać, że sposób działania firmy SaMASZ nie ulega zmianie i firma pielęgnuje zdobyte przez 30 lat swojej działalności wartości.

-Od wielu lat konsekwentnie wzmacniamy swoją pozycję w segmencie PREMIUM producentów maszyn zielonkawych i komunalnych. Globalny zasięg i renoma marki SaMASZ jest efektem synergii pracy naszych współpracowników, dilerów, oraz użytkowników naszych maszyn. Każdy kolejny dzień traktujemy jako wyzwanie, aby tworzyć jeszcze lepsze produkty nie zapominając przy tym o przyjaznej atmosferze i warunkach pracy. Efektem takiej strategii jest zadowolony klient, który szybko staje się częścią zespołu SaMASZ i bierze czynny udział w rozwoju naszej marki. Marki nowoczesnej, dynamicznej, ekspansywnej, ale też spójnej i konserwatywnej. Nasz nowy logotyp stanowi esencję tych wartości, dzięki którym nie tylko odważnie patrzymy w przyszłość, ale też sami ją kreujemy – powiedział Karol Wdziękoński Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

Dynamiczny rozwój firmy wynikający z ekspansji na rynkach zagranicznych wpłynął na decyzję o budowie nowej fabryki SaMASZ w Zabłudowie. Zakończenie budowy przewidywane jest na jesień 2017 roku, a uruchomienie procesów produkcyjnych planuje się na początek 2018 roku. Teren inwestycyjny pod nową fabrykę to 13 ha, z czego 4 ha to powierzchnia zadaszona hal produkcyjnych i biurowca. Firma zatrudnia obecnie 700 pracowników, a w ramach rozwoju planuje wzrost zatrudnienia do 1400 osób.

Jakość produkowanego sprzętu jak i zaawansowane rozwiązanie konstrukcyjne powodują, że od ponad 30 lat maszyny z logo firmy SaMASZ spełniają wysokie wymagania stawiane przez użytkowników, szczególnie dotyczące jakości pozyskiwanej paszy. Zastosowanie nowych technologii i bardziej wytrzymałych materiałów w połączeniu z przemyślanymi procedurami badawczo- rozwojowymi przyczyniły się do zaprezentowania nowych i ulepszonych maszyn podczas tegorocznej wystawy Agro Show. Na stoisku firmy można było zobaczyć miedzy innymi: Kosiarkę dyskowa tylną z centralnym zawieszeniem XT390. Dużą zaletą maszyny jest możliwość złożenia jej podczas transportu do pozycji ukośnej co zapewnia komfort, łatwiejsze manewrowanie pojazdem, i bezpieczniejsze kierowanie. Na szczególna uwagę zasługuje unikatowe zabezpieczenie najazdowe złożone z hydraulicznego bezpiecznika zintegrowanego z zaczepem i korpusem maszyny, wspieranym przez innowacyjny system obciążenia hydropneumatycznego. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem pulpitu sterującego umieszczonego w kabinie ciągnika.

Nowy model przetrząsacza karuzelowego ciąganego  P10-1200 to kolejna z nowości zaprezentowana na targach. Nowy model przetrząsacza pozwala uzyskać wysoką czystość paszy. Przy 12 m szerokości roboczej jest w stanie w ciągu jednej godziny równomiernie przetrząsnąć zielonkę na blisko 14 ha powierzchni. Bliskie mocowanie kół względem palców przetrząsacza umożliwia doskonałą adaptacje do ukształtowania podłoża. NANO 150 Hydro to nowa kosiarka bijakowa czołowa do małych ciągników ogrodowych. Jest ona zaprojektowana do współpracy z małymi ładowarkami. Wśród nowości znalazły się również seria kosiarek bijakowych lekkich 1,4 do 2,2 metrowych, a także głowica bijakowa klasy ciężkiej z silnikiem na górze – są to zmodernizowane głowice bijakowe klasy ciężkiej kW 111 i 126, które jak zapewnia producent są jeszcze trwalsze i wydajniejsze. Seria kosiarek KANGU dedykowana jest do pracy na terenach zielonych do wykaszania skarp, rowów i poboczy.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.