Ś… jak śnieg

Wraz ze spadkiem temperatury – często poniżej zera – oraz pojawieniem się śniegu KRUS notuje zwiększoną liczbę rolników poszkodowanych w trakcie pracy w gospodarstwach rolnych.

Poślizgnięcia i upadki na tym samym poziomie, to główne przyczyny zgłaszanych wypadków. Ważne jest, aby w tym okresie szczególnie zadbać o odpowiedni stan techniczny chodników, przejść znajdujących się na zewnątrz pomieszczeń gospodarczych, ich cykliczne odśnieżanie i usuwanie lodu. Wskazane jest także ich oświetlenie i systematyczne posypywanie piaskiem.
Znaczna ilości śniegu zalegającego na dachach pomieszczeń gospodarskich zwiększa zagrożenie zawalenia się. W celu uniknięcia katastrofy budowlanej należy systematycznie usuwać nagromadzony śnieg z pokryć dachowych. Odśnieżanie dachów należy zaliczyć do prac szczególnie niebezpiecznych. Przystępując do odśnieżania należy wygrodzić i oznakować strefę niebezpieczną (miejsce zrzutu śniegu z dachu), bezwzględnie stosować indywidualne środki chroniące przed upadkiem z wysokości (szelki bezpieczeństwa, linki bezpieczeństwa) oraz hełmy ochronne. Linki bezpieczeństwa należy umocować do stałych elementów konstrukcyjnych dachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności