fbpx

Rzepakowcy u ministra rolnictwa

Wczoraj odbyło się robocze spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciecha Mojzesowicza z przedstawicielami zarządu Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku. W trakcie spotkania przedstawiciele zrzeszenia rozmawiali m.in o propozycjach zmian w przyjętym przez rząd Programie Promocji Biopaliw.

Przedstawiciele Zarządy Zrzeszenia, poinformowali o wystąpieniu do Prezesa Rady Ministrów z uwagami i propozycjami zmian, w przyjętym przez Radę Ministrów, Wieloletnim Programie Promocji Biopaliw lub innych Paliw Odnawialnych na lata 2008-2014, których wprowadzenie zdaniem zrzeszenia usprawniłoby budowę i funkcjonowanie rynku biokomponentów i biopaliw.

Ponadto producenci rzepaku, przekazali uwagi po pierwszych 6 miesiącach wdrażania dopłat do upraw energetycznych, . przedstawili propozycje zmian w przepisach prawa w tym dotyczących zasad wsparcia finansowego, których wprowadzenie, zdaniem zrzeszenia, ułatwiłoby wytwarzanie biopaliw na potrzeby własne rolników oraz poprawiłoby relacje ekonomiczne tej działalności, . wyrazili zaniepokojenie interpretacją ministra finansów, w odpowiedzi na interpelację poselską, obowiązującego prawa, ograniczającą możliwość wytwarzania przez rolników biopaliw na potrzeby własne, Minister Wojciech Mojzesowicz podkreślił, że resort bardzo jest zainteresowany szybkim rozwojem rynku biokopmponentów i biopaliw ciekłych, ponieważ możliwość zagospodarowanie surowców rolniczych na cele nieżywnościowe korzystnie wpływa na stabilizację i poziom przychodów rolniczych. Poinformował o podejmowanych działaniach zmierzających do rozwoju rynku biokomponentów i biopaliw. Uznano potrzebę kontynuacji spotkań roboczych celem dokonania szczegółowej analizy zgłoszonych problemów oraz określenia realności ich wdrażania.

źródło: ministerstwo rolnictwa
opr. MS, Wrp.pl

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.