fbpx
Strona głównaPozostałeRzepakowcy u ministra rolnictwa

Rzepakowcy u ministra rolnictwa

Wczoraj odbyło się robocze spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciecha Mojzesowicza z przedstawicielami zarządu Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku. W trakcie spotkania przedstawiciele zrzeszenia rozmawiali m.in o propozycjach zmian w przyjętym przez rząd Programie Promocji Biopaliw.

Przedstawiciele Zarządy Zrzeszenia, poinformowali o wystąpieniu do Prezesa Rady Ministrów z uwagami i propozycjami zmian, w przyjętym przez Radę Ministrów, Wieloletnim Programie Promocji Biopaliw lub innych Paliw Odnawialnych na lata 2008-2014, których wprowadzenie zdaniem zrzeszenia usprawniłoby budowę i funkcjonowanie rynku biokomponentów i biopaliw.

Ponadto producenci rzepaku, przekazali uwagi po pierwszych 6 miesiącach wdrażania dopłat do upraw energetycznych, . przedstawili propozycje zmian w przepisach prawa w tym dotyczących zasad wsparcia finansowego, których wprowadzenie, zdaniem zrzeszenia, ułatwiłoby wytwarzanie biopaliw na potrzeby własne rolników oraz poprawiłoby relacje ekonomiczne tej działalności, . wyrazili zaniepokojenie interpretacją ministra finansów, w odpowiedzi na interpelację poselską, obowiązującego prawa, ograniczającą możliwość wytwarzania przez rolników biopaliw na potrzeby własne, Minister Wojciech Mojzesowicz podkreślił, że resort bardzo jest zainteresowany szybkim rozwojem rynku biokopmponentów i biopaliw ciekłych, ponieważ możliwość zagospodarowanie surowców rolniczych na cele nieżywnościowe korzystnie wpływa na stabilizację i poziom przychodów rolniczych. Poinformował o podejmowanych działaniach zmierzających do rozwoju rynku biokomponentów i biopaliw. Uznano potrzebę kontynuacji spotkań roboczych celem dokonania szczegółowej analizy zgłoszonych problemów oraz określenia realności ich wdrażania.

źródło: ministerstwo rolnictwa
opr. MS, Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.