fbpx

Rzepak rośnie drugą sesję z rzędu

Po raz pierwszy od połowy lutego kontrakty terminowe na rzepak na Matif zakończyły dwie sesje z rzędu na plusie.

Kontrakt majowy  wzrósł w czwartek o 2,50 EUR do 531 EUR/t. Dzień zakończył się również wzrostami w Chicago. Marcowy kontrakt zamknął się na CBoT wzrostem o 15,5 ct na poziomie 1519,75 ct/bu (527 EUR/t).

Zakupy w Chicago zapewniły odwrócenie sytuacji po stratach z ostatnich kilku dni. Poza tym nowości było niewiele. Giełda zbożowa w Buenos Aires zapowiada, że ​​po raz kolejny obniży prognozę zbiorów soi w Argentynie . Utrzymująca się susza stwarza prawdopodobieństwo korekty. Obecna prognoza to 33,5 mln ton. Na początku sezonu oczekiwania wynosiły około 48 mln ton. 62% powierzchni przechodzi obecnie w decydującą dla plonów fazę.

Jeśli zaś chodzi o kukurydzę w Chicago zamknięcie było mieszane, a na Matif dyskusja o porozumieniu zbożowym spowodowała wzrost cen. Kontrakt marcowy, który wygasa w poniedziałek, z przyczyn technicznych wzrósł o 4,75 euro do 286 euro/t. Z kolei kontrakt czerwcowy zanotował na zamknięciu wzrost o 1,25 EUR do 272,75 EUR/t. W Chicago kontrakt marcowy stracił 2,75 ct i zamknął się na poziomie 637,75 ct/bu (237 EUR/t). Ogólnie kukurydza w USA znajduje się pod presją ze względu na powolne tempo eksportu. Również w tym tygodniu dane dotyczące eksportu były rozczarowujące, osiągając dolną granicę oczekiwań na poziomie 598 tys. ton.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner