fbpx
Strona głównaCenyRzepak rośnie drugą sesję z rzędu

Rzepak rośnie drugą sesję z rzędu

Po raz pierwszy od połowy lutego kontrakty terminowe na rzepak na Matif zakończyły dwie sesje z rzędu na plusie.

Kontrakt majowy  wzrósł w czwartek o 2,50 EUR do 531 EUR/t. Dzień zakończył się również wzrostami w Chicago. Marcowy kontrakt zamknął się na CBoT wzrostem o 15,5 ct na poziomie 1519,75 ct/bu (527 EUR/t).

Zakupy w Chicago zapewniły odwrócenie sytuacji po stratach z ostatnich kilku dni. Poza tym nowości było niewiele. Giełda zbożowa w Buenos Aires zapowiada, że ​​po raz kolejny obniży prognozę zbiorów soi w Argentynie . Utrzymująca się susza stwarza prawdopodobieństwo korekty. Obecna prognoza to 33,5 mln ton. Na początku sezonu oczekiwania wynosiły około 48 mln ton. 62% powierzchni przechodzi obecnie w decydującą dla plonów fazę.

Jeśli zaś chodzi o kukurydzę w Chicago zamknięcie było mieszane, a na Matif dyskusja o porozumieniu zbożowym spowodowała wzrost cen. Kontrakt marcowy, który wygasa w poniedziałek, z przyczyn technicznych wzrósł o 4,75 euro do 286 euro/t. Z kolei kontrakt czerwcowy zanotował na zamknięciu wzrost o 1,25 EUR do 272,75 EUR/t. W Chicago kontrakt marcowy stracił 2,75 ct i zamknął się na poziomie 637,75 ct/bu (237 EUR/t). Ogólnie kukurydza w USA znajduje się pod presją ze względu na powolne tempo eksportu. Również w tym tygodniu dane dotyczące eksportu były rozczarowujące, osiągając dolną granicę oczekiwań na poziomie 598 tys. ton.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.