Rzepaczane podsumowania

W połowie sierpnia br. zbiory rzepaku ozimego w Polsce właściwie się kończyły. Koszony był jeszcze rzepak jary. Plony rzepaku są niższe niż przed rokiem.

Z informacji podanych przez Sparksa wynika, że według stanu na dzień 15-16 sierpnia br. średnie plony rzepaku w województwie dolnośląskim szacowane są na 24,9 dt/ha (25,9 dt/ha w 2010 roku), w świętokrzyskim 22,1 dt/ha (25 dt/ha przed rokiem), natomiast w lubelskim 23,6 dt/ha (25,5 dt/ha przed rokiem). W województwie zachodniopomorskim, ze względu na częściowe wymarznięcia roślin, plony rzepaku ozimego wahają się nawet od 5 do maksimum 35 dt/ha.
Ceny skupu rzepaku są znacząco wyższe niż przed rokiem. Z monitoringu prowadzonego przez KZPR wynika, że w dniu 22.08 ceny oferowane za rzepak przez podmioty skupowe w zależności od regionu kraju wahały się od 1730 PLN/t do 1900 PLN/t netto. Przy większych partiach surowca, ceny ustalane są indywidualnie i mogą być wyższe o kilkadziesiąt złotych.

Źródło: Analizy Banku BGŻ, AgroTydzień nr 204

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności