fbpx

Rzeka mleka

Dokumenty można składać jeszcze tylko przez kilka dni. Agencja Rynku Rolnego do 31 lipca przyjmuje wnioski o przyznanie dodatkowych kwot mlecznych. Można je dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą.

Nie mniej niż 500 ale nie więcej niż 30 tysięcy kilogramów mleka. O takie limity mogą występować rolnicy, którzy w ubiegłym roku rozliczeniowym przekroczyli przyznane im kwoty. Do rozdysponowania jest aż 300 milionów kilogramów mleka. To zdaniem Agencji Rynku rolnego powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych.

Henryk Smolarz, Zastępca Prezesa ARR: gdyby wszyscy rolnicy złożyli wnioski na maksymalne kwoty wtedy byłaby ona przekroczona o jakieś 30% w stosunku do tej, która jest do rozdysponowania. Ale prawdopodobnie wzorem lat ubiegłych takiej sytuacji nie będzie bowiem nie wszyscy ubiegają się o maksymalne ilości kwot możliwych do przyznania.

Pewne jest jedno w tym roku wszyscy chętni otrzymają kwoty. Nawet jeżeli trzeba będzie zastosować tak zwany współczynnik redukcji zmniejszający limity o kilka procent. Ale to nie koniec dobrych wiadomości.

Henryk Smolarz, Zastępca Prezesa ARR: nie będzie pobieranych zaliczek w roku kwotowym 2008/2009 oraz 2009/2010 a pobrane już zaliczki zostaną po wydaniu stosownych decyzji zwrócone rolnikom.

Wnioski o przyznanie dodatkowych kwot mlecznych wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w Regionalnych Oddziałach Agencji Rynku Rolnego.

Zofia Pilarczyk, Mazowiecki Oddział ARR: najważniejszym załącznikiem jest zaświadczenie z podmiotu skupującego mówiące o tym ile mleka dostarczył beneficjent w danym roku.

Drugim ważnym dokumentem, który należy dołączyć do wniosku jest zaświadczenie z urzędu gminy o posiadaniu gospodarstwa rolnego.

Dorota Florczyk/AGROBIZNES/TVP1

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.