fbpx

Rzeka mleka

Dokumenty można składać jeszcze tylko przez kilka dni. Agencja Rynku Rolnego do 31 lipca przyjmuje wnioski o przyznanie dodatkowych kwot mlecznych. Można je dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą.

Nie mniej niż 500 ale nie więcej niż 30 tysięcy kilogramów mleka. O takie limity mogą występować rolnicy, którzy w ubiegłym roku rozliczeniowym przekroczyli przyznane im kwoty. Do rozdysponowania jest aż 300 milionów kilogramów mleka. To zdaniem Agencji Rynku rolnego powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych.

Samasz loteria - baner

Henryk Smolarz, Zastępca Prezesa ARR: gdyby wszyscy rolnicy złożyli wnioski na maksymalne kwoty wtedy byłaby ona przekroczona o jakieś 30% w stosunku do tej, która jest do rozdysponowania. Ale prawdopodobnie wzorem lat ubiegłych takiej sytuacji nie będzie bowiem nie wszyscy ubiegają się o maksymalne ilości kwot możliwych do przyznania.

Pewne jest jedno w tym roku wszyscy chętni otrzymają kwoty. Nawet jeżeli trzeba będzie zastosować tak zwany współczynnik redukcji zmniejszający limity o kilka procent. Ale to nie koniec dobrych wiadomości.

Henryk Smolarz, Zastępca Prezesa ARR: nie będzie pobieranych zaliczek w roku kwotowym 2008/2009 oraz 2009/2010 a pobrane już zaliczki zostaną po wydaniu stosownych decyzji zwrócone rolnikom.

Wnioski o przyznanie dodatkowych kwot mlecznych wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w Regionalnych Oddziałach Agencji Rynku Rolnego.

Zofia Pilarczyk, Mazowiecki Oddział ARR: najważniejszym załącznikiem jest zaświadczenie z podmiotu skupującego mówiące o tym ile mleka dostarczył beneficjent w danym roku.

Drugim ważnym dokumentem, który należy dołączyć do wniosku jest zaświadczenie z urzędu gminy o posiadaniu gospodarstwa rolnego.

Dorota Florczyk/AGROBIZNES/TVP1
SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.