Rzeczpospolita: jesienne przebudzenie PSL

Ludowcy już otrząsnęli się po aferze taśmowej – ujawnia Rzeczpospolita”. Polskie Stronnictwo Ludowe chce jesienią powrócić do tematu obrony małych sądów, a także zająć się ustawą o parabankach i ułatwieniami dla biznesu.”

Afera taśmowa mocno nadwerężyła ludowców. Posłowie pytani o jesienne plany machali tylko ręką, mówiąc, że na razie nie ma co o tym myśleć, bo mają ważniejsze problemy na głowie. Jednak obecnie postanowili przejść do ofensywy.
PSL złoży w Sejmie blisko 150 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który gwarantuje m.in. istnienie sądów w obecnym kształcie i zastrzega, że decyzje o ich ewentualnej reorganizacji powinien podejmować parlament.
Obrona sądów to niejedyne jesienne plany ludowców. Jak dowiedziała się Rzeczpospolita”, klub PSL kończy właśnie prace nad projektem ustawy, która nałoży na instytucje parabankowe obowiązek większej przejrzystości i jawności.
PSL, podobnie jak większość pozostałych partii, stawia także na kwestie gospodarcze. Z informacji “Rzeczpospolitej” wynika, że będą to przede wszystkim kolejne opracowywane w Ministerstwie Gospodarki pomysły ułatwień dla przedsiębiorców.
Więcej na ten temat w “Rzeczpospolitej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności