Rząd Argentyny interweniuje na rynku wołowiny. Rolnicy protestują

fot. pixabay

W piątek w miejscowości San Nicolás de Los Arroyos w prowincji Buenos Aires zorganizowano masową demonstrację argentyńskich rolników, aby uczcić Dzień Niepodległości i wyrazić dezaprobatę dla polityki podjętej przez administrację prezydenta Alberto Fernándeza.

Niosąc argentyńskie flagi i transparenty, tysiące producentów rolnych zgromadziło się na 228 kilometrze trasy nr 9 prowadzącej z Buenos Aires do Rosario pod hasłem „Obywatele zmobilizowani w obronie produkcji, pracy i edukacji”.

Rolnicy protestowali przeciwko rosnącemu interwencjonizmowi państwa. Podobne wydarzenia miały również miejsce w Tucumán i innych wiejskich regionach w całym kraju.

Rolnicy protestowali przeciwko restrykcjom w eksporcie mięsa, nacjonalizacji rzeki Paraná oraz rozpatrywanej obecnie w Kongresie ustawie o biopaliwach.

Czytaj także: Argentyna zakazuje eksportu mięsa na 30 dni, aby zahamować wzrost cen w kraju

Setki ciężarówek i pojazdów zgromadziło się na poboczach drogi nr 9 w czwartek 8 lipca, a w piątkowych godzinach porannych kolumny napłynęły z Kordoby, Chaco, Santa Fe, Formosa, Salta, Río Negro, Misiones, La Pampa, Tucumán i Entre Ríos.

Wielu z protestujących podróżowało również konno ze swoich miejsc pochodzenia, jak na przykład grupa „Gauchos de Güemes” z oddalonej o 1200 kilometrów Salty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności