Aktualne ceny zbóż 30.09.21: Rolnicy czekają na wyższe ceny

fot. S. Skrzysz

W skupach zbóż pustki. Rolnicy na razie wolą tegoroczne plony trzymać we własnych elewatorach.  Być może w porcie na redzie pojawi się nowy statek ,  a tym samym wrosną ceny oferowane przez podmioty skupowe.

Obecnie pszenicę konsumpcyjną  można sprzedać  średnio po 990 złotych za tonę , a paszową za 950 zł/t. Za pszenżyto pośrednicy oferują 850 zł/t, za żyto 750 zł/t, a za owies 600 zł/t. Natomiast jęczmień można sprzedać po 750 złotych za tonę.

W sprzedaży jest też mokra kukurydza  przywieziona wprost z pola. Za tonę ziarna można uzyskać około 650 złotych. Nadal w dobrej cenie utrzymuje się rzepak.  Jego cena to około 2,5 tys. złotych za tonę.

Obecnie dla wielu producentów problemem jest przechowanie zbóż, a nie ich sprzedaż.  Chętnych do zakupu jest wielu, a sprzedających mało. Ten , kto posiada własne  magazyny może poczekać ……

1 KOMENTARZ

  1. Skąd te stare informacje. Rolnicy czekają na lepsze ceny ale nawozu, ropy i środków do produkcji. Saletra 2200 a niedawno 1100, więc mają oddać za darmo!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności