fbpx
Strona głównaPolecamyRynek zbóż: aktualne ceny

Rynek zbóż: aktualne ceny

W skupach zbóż nie ma już kolejek, a ceny oferowane w tym sezonie za dostarczone ziarno  nie satysfakcjonują  producentów. Sprzedali ci , którzy musieli, ponieważ  potrzebne były im szybko pieniądze lub nie mieli gdzie składować  zwiezionego z pól ziarna. Pozostali czekają na wyższe ceny.

Obecnie podmioty skupowe płacą za pszenice konsumpcyjna od 620 do 760 złotych za tonę. Żyto konsumpcyjne można sprzedać  w cenie od 410 do 560 złotych za tonę , a jęczmień browarny od 520 do 800 zł/t. Natomiast za tonę dostarczonego owsa konsumpcyjnego można otrzymać do 440 do 660 złotych.

Zdaniem analityków na razie nic nie wskazuje, aby ceny poszły w górę. Dlatego  zboża czekają z reguły na wyższą cenę w silosach i magazynach.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.