fbpx

Rynek nowych przyczep z pokaźnymi wzrostami po I kwartale br.

Sprzedaż nowych przyczep w przeciwieństwie do rynku nowych traktorów odnotowała bardzo duże wzrosty w pierwszych 3 miesiącach br. W kraju zarejestrowano ponad 2 tys. nowych przyczep co daje wzrost o ponad 36 proc. rok do roku.

Jak podaje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych na podstawie danych zebranych z CEPiK w samym tylko marcu 2022 zarejestrowano 907 szt. nowych przyczep rolniczych, czyli o 230 sztuk więcej niż w marcu zeszłego roku.

W sumie przez pierwsze trzy miesiące bieżącego roku zarejestrowano 2041 sztuk nowych przyczep rolniczych. Jest to 544 sztuki więcej niż przed rokiem. Wynik ten oznacza wzrost o 36,3 proc.

Zobacz także: Przegląd przyczep rolniczych o ładowności 10 ton: Ceny w ciągu 2 lat wzrosły o 30-40%

Niezmiennie liderem rynku pozostaje firma Pronar z, która w pierwszym kwartale zarejestrowała 834 szt. Wynik ten jest aż o 256 szt. lepszy niż rok wcześniej, kiedy to zarejestrowano 578 szt. przyczep marki Pronar. Marka ta, poprawia swoje udziały rynkowe w stosunku do zeszłego roku o 2,3 proc. i obecnie posiada 40,9 proc. udziałów.

Druga w zestawieniu jest marka Metal-Fach z 202 rejestracjami i udziałami 9,9 proc.. Trzecia natomiast w zestawieniu marka Metaltech, notuje 9,1 proc. udziałów rynkowych i 185 szt. zarejestrowanych przyczep.

Marka Wielton zajmuje czwarta pozycję – 98 szt. zarejestrowanych przyczep. Na kolejnych miejscach znajdują się Mar-Pol – 90 szt., Wodziński – 86 szt. i Meprozet –78 szt.

Jeśli zaś chodzi o najpopularniejsze modele rejestrowanych przyczep w pierwszych trzech miesiącach br. to zestawienie otwiera model Pronar T653/2 z 167 rejestracjami. Na drugim miejscu znajduje się model Pronar PT672 z 69 szt. Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje Pronar PT612 z ilością 63 szt..

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.