fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościRynek nowych przyczep z pokaźnymi wzrostami po I kwartale br.

Rynek nowych przyczep z pokaźnymi wzrostami po I kwartale br.

Sprzedaż nowych przyczep w przeciwieństwie do rynku nowych traktorów odnotowała bardzo duże wzrosty w pierwszych 3 miesiącach br. W kraju zarejestrowano ponad 2 tys. nowych przyczep co daje wzrost o ponad 36 proc. rok do roku.

Jak podaje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych na podstawie danych zebranych z CEPiK w samym tylko marcu 2022 zarejestrowano 907 szt. nowych przyczep rolniczych, czyli o 230 sztuk więcej niż w marcu zeszłego roku.

W sumie przez pierwsze trzy miesiące bieżącego roku zarejestrowano 2041 sztuk nowych przyczep rolniczych. Jest to 544 sztuki więcej niż przed rokiem. Wynik ten oznacza wzrost o 36,3 proc.

Zobacz także: Przegląd przyczep rolniczych o ładowności 10 ton: Ceny w ciągu 2 lat wzrosły o 30-40%

Niezmiennie liderem rynku pozostaje firma Pronar z, która w pierwszym kwartale zarejestrowała 834 szt. Wynik ten jest aż o 256 szt. lepszy niż rok wcześniej, kiedy to zarejestrowano 578 szt. przyczep marki Pronar. Marka ta, poprawia swoje udziały rynkowe w stosunku do zeszłego roku o 2,3 proc. i obecnie posiada 40,9 proc. udziałów.

Druga w zestawieniu jest marka Metal-Fach z 202 rejestracjami i udziałami 9,9 proc.. Trzecia natomiast w zestawieniu marka Metaltech, notuje 9,1 proc. udziałów rynkowych i 185 szt. zarejestrowanych przyczep.

Marka Wielton zajmuje czwarta pozycję – 98 szt. zarejestrowanych przyczep. Na kolejnych miejscach znajdują się Mar-Pol – 90 szt., Wodziński – 86 szt. i Meprozet –78 szt.

Jeśli zaś chodzi o najpopularniejsze modele rejestrowanych przyczep w pierwszych trzech miesiącach br. to zestawienie otwiera model Pronar T653/2 z 167 rejestracjami. Na drugim miejscu znajduje się model Pronar PT672 z 69 szt. Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje Pronar PT612 z ilością 63 szt..

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.