fbpx
Strona głównaPolecamyRynek nowych przyczep rośnie

Rynek nowych przyczep rośnie

Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, czerwcu bieżącego roku zarejestrowano 773 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to już trzeci kolejny miesiąc, kiedy zanotowano lepszy wynik niż w miesiącu poprzednim.

W stosunku do maja br. zanotowano 179 rejestracji więcej. Porównując do czerwca 2019, tegoroczna ilość rejestracji jest wyższa o 234 szt. Patrząc na cały okres od początku roku, zanotowano 3253 szt. nowo zarejestrowanych przyczep rolniczych. To o 860 szt. więcej niż przed rokiem, co daje wzrost o 36%.

Czytaj także: W czerwcu najwyższa sprzedaż traktorów od 16 miesięcy

Najpopularniejsze marki

Pronar pozostaje liderem rynku. W pierwszym półroczu br. zarejestrowano 1357 szt. nowych przyczep tej marki. Jest to o 378 szt. więcej niż rok wcześniej. Pronar na koniec czerwca osiągnął 41,7% udziałów rynkowych. To wrost o 0,8 p.p. w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku. Drugie miejsce z wynikiem 460 szt. zajmuje Metal-Fach.

Czytaj także: Sprzedaż ciągników używanych: nadal tendencja spadkowa

Marka ta również notuje lepszy wynik niż przed rokiem. 137 szt. więcej niż rok wcześniej, pozwoliło na osiągnięcie 14,1% udziałów rynkowych. Na trzecim miejscu jest Wielton z wynikiem 283 szt. i 8,7% udziałów rynkowych. Metaltech notuje 281 szt. i 8,6% udziałów rynkowych.

Czytaj także: Belarus w czołówce sprzedaży ciągników w Polsce

Województwem o największej liczbie rejestracji po sześciu miesiącach 2020 roku jest woj. lubelskie z 483 rejestracjami. Na drugim miejscu jest woj. mazowieckie, gdzie zanotowano 451 rejestracje, w woj. w wielkopolskim – 410, w podlaskim zarejestrowano 357 szt. nowych przyczep, w łódzkim – 285 przyczep.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.