fbpx
Strona głównaPolecamyRynek drobiu – niewielki wzrost cen

Rynek drobiu – niewielki wzrost cen

Na rynku drobiu mamy niewielki wzrost cen. Jeszcze im daleko do oczekiwań hodowców , ale to już pierwsze światełko w przysłowiowym tunelu na poprawę sytuacji. Ważne jest to ,że w skupach płacą już nie poniżej kosztów produkcji, jak to miało miejsce jeszcze kilka tygodni temu.

– W drugim tygodniu lipca zakłady drobiarskie kupowały kurczęta brojlery przeciętnie po 3,27 zł/kg, o 1 gr/kg drożej niż w poprzednim tygodniu i o 6% drożej niż miesiąc wcześniej. Jednocześnie cena tego żywca była o 7% niższa niż przed rokiem. Za indyki dostawcom płacono średnio 4,34 zł/kg, o 1% mniej niż tydzień wcześniej i o 2% mniej niż przed miesiącem. W porównaniu do notowań sprzed roku cena indyków obniżyła się o 23% – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Natomiast jeśli chodzi o zbyt mięsa drobiowego, to cena tuszek kurcząt patroszonych kształtowała się na poziomie 5, 42 złotych za kilogram, a tuszki indyków zbywano po 8, 27 zł/kg.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.