Rynek ciągników nowych – Najpopularniejszy New Holland

Sprzedawcy ciągników w naszym kraju nie musza obawiać się, że zabraknie wkrótce klientów na oferowane przez nich maszyny. Ilość rejestracji nowych ciągników jest obecnie większa niż o tej samej porze rok temu.

Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w październiku br. ilość rejestracji nowych ciągników wzrosła w stosunku do poprzedniego miesiąca o 88 szt. Zarejestrowano bowiem 838 szt. nowych ciągników w stosunku do 750 szt. przed miesiącem.

Z raportu CEPiK wynika, że miniony miesiąc był też lepszy od września 2018 kiedy to zarejestrowano 795 nowych ciągników. Daje to wzrost o 5,4%. Ilość rejestracji liczona od początku roku jest o 130 szt. wyższa niż w roku 2018.

– Tegoroczny październik był najlepszy w perspektywie ostatnich trzech lat. Od stycznia do września bieżącego roku zarejestrowano 7090 sztuk nowych ciągników, podczas gdy w tym samym czasie roku ubiegłego było to 6960 szt. Oznacza to, że w tym roku zarejestrowano dotychczas o 1,9 % więcej ciągników niż w 2018 roku – informuje CEPiK

Od początku roku do końca września najpopularniejszą marką była niezmiennie marka New Holland. Zarejestrowano 1221 szt. nowych ciągników tej marki. John Deere znajdujący się na drugim miejscu osiągnął wynik 1184 rejestracji.. Trzecie miejsce przypadło marce Kubota. Zarejestrowano 820 sztuk tej marki . Na czwartym miejscu zsotał sklasyfikowany Zetor (631 rejestracji), a na piątym Deutz Fahr (650 sztuk).

Źródło: CEPiK

Opracował: Krzesimir Drozd