RWZH w Klikowej

Zakończyła się XVI Regionalna Wystawy Zwierząt Hodowlanych i XII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Czempionatu Koni Rasy Huculskiej Szlakiem Konia Huculskiego” w Klikowej.”

W dniach 16-17 czerwca br., przy słonecznej pogodzie i tłumach zwiedzających odbyła się XVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Klikowej połączona z XII Ogólnopolskim Młodzieżowym Czempionatem Koni Rasy Huculskiej Szlakiem Konia Huculskiego”. Wróciliśmy do Klikowej po kilku latach przerwy ze względu na lokalizację oraz przygotowanie obiektu do wystawy. Nie mniej ważne było przypomnienie sobie dawnej świetności Stada Ogierów w Klikowej. Małopolska Izba Rolnicza jako główny organizator Wystawy, ze szczególnym sentymentem patrzy na to gospodarstwo, bo gdyby nie głupota polityków mieliśmy szansę stać się jego użytkownikiem.

W wystawie wzięło udział ponad 120 hodowców z czterech województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego, prezentujących łącznie ponad 500 zwierząt dużych i małych, kudłatych i łaciatych. W Klikowej pojawiły się całe rodziny rolników wraz z dziećmi, dla których zorganizowaliśmy konkurs młodego hodowcy oraz konkurs rysunkowy. Dodatkową atrakcją dla dorosłych był konkurs wiedzy, w którym główną nagrodą była 2-letnia klacz huculska.
Poziom hodowli prezentowanych zwierząt był bardzo wysoki. W niektórych przypadkach, według zgodnej oceny sędziów, europejski i światowy – szczególnie w odniesieniu do szynszyli.
Poniżej zestawienie przyznanych tytułów czempionów i wiceczempionów oraz nagrodzonych hodowców podczas XVI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i XII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Czempionatu Koni Rasy Huculskiej “Szlakiem Konia Huculskiego” w Klikowej.
Wystawa była współfinansowana przez Województwo Małopolskie, Fundusz Promocji Mleka i Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego.

Komisarz Wystawy
Henryk Dankowiakowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności