Ruszyły wypłaty z ONW

17 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła realizację dopłat ONW za 2011 r. Na realizację wsparcia dla ponad 700 tys. Wnioskodawców przeznaczono w sumie ok. 1,3 miliarda złotych.

Jest to pomoc przeznaczona dla rolników, których gospodarstwa położone są na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania. Od poniedziałku 17 października ARiMR rozpoczęła wypłatę tego wsparcia, W pierwszym dniu realizacji tych dopłat, Agencja przekazała około 88 tys. rolników ponad 121 mln zł. W kolejnych dwóch dniach płatności ONW otrzyma ponad 150 tys. rolników, do których trafi około 240 mln zł.
Według planów Agencji do końca października br. na konta bankowe rolników zostanie przekazane około 600 mln zł, co stanowi ok. 44% ogólnej koperty finansowej przeznaczonej na wypłaty w ramach ONW. Natomiast do końca 2011 r. rolnicy otrzymają z tytułu tych dopłat około miliarda zł. Pozostałe 300 milionów złotych w ramach płatności ONW trafi do rolników na początku przyszłego roku.