Ruszyły targi BioFach 2011 w Norymberdze

Światowy sektor żywności ekologicznej i produktów niespożywczych, takich jak kosmetyki naturalne i ekologiczne tkaniny spotyka się ponownie w centrum Nürnberg na wystawie BioFach 2011. Równolegle z targami BioFach 2011 odbywają się międzynarodowe targi kosmetyków naturalnych i produktów wellness – Vivaness 2011. Targi potrwają od 16 do 19 lutego. Tegoroczna edycja targów skupia się wokół problemów żywienia świata.

Nastroje wśród 2522 wystawców z 85 krajów – w tym 200 w Vivaness – są doskonałe. Niemiecki rynek żywności ekologicznej osiągnął 2% zwyżkę sprzedaży w 2010 roku, a obroty wyniosły 5,9 miliarda euro. Klienci na całym świecie kupili produkty o wartości 55 mld dolarów.

Jak wyżywić świat w przyszłości? Czy jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim 7 miliardom ludzi na świecie pożywienie zdrowe i w wystarczającej ilości? Czy rolnictwo ekologiczne wpłynie na ochronę klimatu Ziemi? Czy nasz styl życia jest trwały i co mają do zaoferowania koncepcje rolnictwa ekologicznego? Nad tymi kwestiami dyskutować będą przedstawiciele Niemieckiej Federacji Organic Food Industry (BÖLW), przedstawiciele patrona wystawy Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego (IFOAM) oraz delegacje wystawców z poszczególnych państw.

W Międzynarodowych Targach Żywności i Produktów Ekologicznych BioFach 2011 po raz kolejny już weźmie udział Województwo Zachodniopomorskie. Targi BioFach i Vivaness to najważniejsze międzynarodowe forum handlowców oferujących ekologiczną żywność i produkty naturalne. Jest także miejscem spotkań i wymiany doświadczeń producentów, przetwórców i dystrybutorów z całego świata. Wystawcy z zachodniopomorskiego będą oferować m.in. ekologiczne soki, jaja ekologiczne,pieczywo EKO, ciastka EKO, przetwory owocowe-warzywne z produktów ekologicznych. Region będą reprezentować: Grupa Producentów Owoców i Warzyw Pomorze” Sp z o.o. z Żabina, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe “Tast” ze Szczecina, Pro-Natura z Chwiramu/Wałcz, Ekologiczna Dolina Drzewiany z Drzewian oraz Dobrodziej Gospodarstwo Ekologiczne z Żeliszewa.
Województwo Zachodniopomorskie będzie eksponowało swoje wyroby, produkty, a także materiały promocyjne na stoisku o powierzchni35 m2 .