Ruszyła produkcja w fabryce ciągników St. Valentin

5 maja w fabryce ciągników St. Valentin ponownie ruszyły taśmy montażowe – wszystko po to, aby zapewnić bezpieczne i długotrwałe wznowienie produkcji ciągników. Jest to możliwe, gdyż strategiczni poddostawcy w całej Europie, po wielotygodniowej przerwie związanej z sytuacją epidemiologiczną Covid-19, mogą już ponownie przystąpić do planowej i przewidywalnej produkcji i dostaw części.

Podstawowym elementem wznowienia produkcji jest obszerny pakiet środków zaradczych, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników. Wprowadzono liczne zasady bezpieczeństwa i higieny pracy zabezpieczające pracowników przy taśmach montażowych, przy wydawaniu towaru i w biurach. Automatyczny pomiar temperatury przy wejściach do zakładu przy pomocy kamer termowizyjnych, noszenie masek zakrywających usta i nos, udostępnienie środków odkażających oraz codzienna dezynfekcja miejsc pracy to tylko niektóre spośród nowych zasad bezpieczeństwa.

„Dzięki intensywnej fazie przygotowawczej, w trakcie której przeanalizowano sposoby ochrony zdrowia i określono konieczne środki zapobiegawcze, utworzyliśmy naszym pracownikom bezpieczne środowisko pracy. Jeśli my jako zespół będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a także troszczyć się o siebie nawzajem, to umożliwimy sobie bezkolizyjny start“, wyjaśnia Kierownik Zakładu Hannes Wögerbauer.

W zależności od rozwoju sytuacji i oceny ryzyka, a także w porozumieniu z lokalnymi władzami dostosowywane będą na bieżąco środki zaradcze w taki sposób, aby zapewnić ochronę wszystkim zaangażowanym osobom.

Źródło: CASE IH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności