fbpx
Strona głównaPozostałeRuszyła internetowa giełda żywca wieprzowego

Ruszyła internetowa giełda żywca wieprzowego

W dniu 29 maja br. o godz. 10.00 oddzwoniono inaugurację Giełdy Żywca oraz uruchomiono pierwszy przetarg internetowy. Wśród wystawiających ofert znalazły się zarówno oferty kupna jak i sprzedaży. Łącznie przeprowadzono 11 przetargów. N

W dniu 29 maja br. na Warszawskiej Giełdzie Towarowej odbyła się sesja inauguracyjna Giełdy Żywca Wieprzowego. W uroczystości uczestniczyły strony porozumienia, w ramach którego powołano do życia Giełdę Żywca – KRIR reprezentowana przez Pana Prezesa Wiktora Szmulewicza, e-WGT S.A , której przewodniczy Pan Prezes Michał Jerzak oraz PZHiPTCh POLSUS” w składzie Jan Biegniewski, Waldemar Świdrowski oraz Tadeusz Blicharski. Inaugurację uświetniła obecność Artura Ławniczaka Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawicieli MRiRW z Departamentu Rynków Rolnych oraz Departamentu Bezpieczeństwa Żwności i Weterynarii. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele zakładów mięsnych oraz producenci trzody chlewnej. Prezes e-WGT M. Jerzak w inauguracyjnym wystąpieniu podziękował PrezesowiPOLSUS”” Janowi Biegniewskiemu, Dyrektorowi Biura Tadeuszowi Blicharskiemu oraz Prezesowi KRIR Wiktorowi Szmulewiczowi za szczególne zaangażowanie w uruchomienie Giełdy. Wyrazy uznania i słowa podziękowania za wysiłek i trud pracy organizacyjnej skierowane zostały rónież do pracowników e-WGT a w szczególności do Pana Andrzeja Bąka oraz pracowników BiuraPOLSUS: Pani Joanny Matei i Pani Katarzyny Skrzymowskiej.

źródło: Polsus

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.