Ruszyła FARMA 2011

Dziś na terenach MTP rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Hodowli Zwierząt Farma. Swoją ofertę prezentuje 115 firm z 8 państw. Targi potrwają do 13 lutego. Patronat honorowy nad targami objął Minister Rolnictwa oraz Główny Lekarz Weterynarii. Prawie 70% osób przyjeżdża na targi, by zobaczyć nowości. Większość liderów branży, którzy prezentowali swoje najnowsze produkty i rozwiązania na ostatnich targach EuroTier w Hanoverze pokażą je także na poznańskich targach.

Na ekspozycji zobaczyć będzie można elementy wyposażenia chlewni: wiązania, przegrody, kojce, elementy ogrodzeń, wykładziny stanowisk, elementy podłóg i rusztów, płyty obornikowe, czy karmniki i urządzenia do pojenia zwierząt.

Zorganizowano również tzw. Przestrzenie specjalne: Pokazową Biogazownię, Pokazową Chlewnię oraz wystawę żywych zwierząt. Firma DGA Energia zaprezentuje elementy modelowej biogazowni, jak pompy, mieszadła czy system sterowania i automatyki. Firma Polnet wraz z partnerami branżowymi Farmy zaprezentuje wybrane elementy nowoczesnej chlewni, jak choćby najnowsze trendy w karmieniu trzody chlewnej – metoda na mokro. Prezentację zwierząt hodowlanych – bydło mięsne, mleczne, trzoda i drób – będzie można podziwiać na przestrzeni przygotowanej wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Już po raz drugi w Polsce i po raz drugi na terenie MTPodbędzie sięEuropejski Dzień Młodego Rolnika. 11 lutego 2011, w drugim dniu targów Farma, młodzi rolnicy z całej Europy dyskutować będą na temat biogazu i alternatywnych źródeł w rolnictwie. Rozstrzygnięty zostanie także ogólnopolski konkurs na innowacyjnego młodego hodowcę – laureat odbierze nagrodę w wysokości 5.000 zł.

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNY MŁODY ROLNIK 2011″ to konkurs kierowany do młodych rolników do 40 roku życia, którzy korzystając z funduszy europejskich, zrealizowali w swoim gospodarstwie (o powierzchnie nie przekraczającej 300 ha) inwestycję poprawiającą konkurencyjność swojego gospodarstwa. Konkurs trwa do 31 stycznia 2011. Ogłoszeniewyników i wręczenie nagród odbędzie się 11 lutego 2011 r. podczasIIEuropejskiego Dnia Młodego Rolnika.

Program targów obejmuje także liczne wykłady, konferencje i seminaria, szczegółowy program na http://farma.mtp.pl/pl/program_wydarzen_farma_2011