Ruszył próbny spis powszechny

W dniach od 1 kwietnia do 31 maja 2010 roku, w szesnastu wybranych gminach, rozpoczął się próbny spis do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Ten główny GUS przeprowadzi w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r.

Narodowy Spis Powszechny będzie pierwszym spisem ludności od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wszystkie kraje członkowskie UE zobowiązane są do przeprowadzenia spisów ludności wg stanu na dzień 31 marca 2011 roku i o wspólnym zakresie tematycznym. Spis powszechny ma dostarczyć szczegółowych informacji o liczbie i strukturze ludności oraz gospodarstw domowych, jak też o zasobach i warunkach mieszkaniowych obywateli Polski.

W 16 wybranych gminach, wśród których znalazł się m.in. Puck w woj. pomorskim, Wąchock w woj. świętokrzyskim czy Siemiatycze w woj. podlaskim, ludność może uczestniczyć w spisie poprzez samospis internetowy, wywiad telefoniczny lub bezpośredni wywiad prowadzony przez rachmistrzów. Ci, którzy chcą skorzystać z opcji internetowej powinni to zrobić do 16 maja.

Wśród pytań, na które mamy obowiązek odpowiedzieć są: wiek, płeć, źródła utrzymania, nasza praca orazwarunki mieszkaniowe. Nowością w ankiecie będzie pytanie o to, czy pozostajemy w związku nieformalnym lub ile chcemy mieć dzieci. Jednak nie będziemy musieli na nie odpowiadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności