fbpx
Strona głównaPozostałeRusza trzecia edycja HUSQVARNA TOUR - europejskie zmagania psich zaprzęgów

Rusza trzecia edycja HUSQVARNA TOUR – europejskie zmagania psich zaprzęgów

Już jutro, tj. 8 stycznia 2009 roku, w Karpaczu rozpocznie się HUSQVARNA TOUR – wyścig psich zaprzęgów rozpoczynający nowy wiek tego sportu. Na starcie stanie 50 załóg i prawie 200 psów.

100 lat tradycji, 200 psów, 300 km trasy…
W tym roku pomiędzy 4 a 11 stycznia zaprzęgi z Polski i Europy pokonają ponownie prawie 300 km. Organizatorzy spodziewają się na starcie około 50 załóg, które będą walczyły o Puchar Polski oraz Puchar Europy. Wyścig składa się z 2 części. Pierwsza odbędzie się w dniach 4-7 stycznia w czeskich Karkonoszach. Następnie, w dniach 8-11 stycznia, po polskiej stronie, w Karpaczu odbędzie się drugi etap wyścigów – HUSQVARNA TOUR. Zasadą gonitwy jest prowadzenie na całej trasie tego samego zaprzęgu psów. Osoby prowadzące zaprzęg, tzw. maszerzy, startują w dwóch klasach, ze względu na ilość psów w zaprzęgu. W klasie limitowanej na zaprzęg składa się maksymalnie 6 psów, zaś w klasie nielimitowanej 8 do 10 psów. Wyścig jest egzaminem” dla doświadczonych zawodników z Europy przed startem w najtrudniejszych i najsłynniejszych europejskich gonitwach.
Organizatorem imprezy w Polsce jest Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów reprezentowany przez Klub “INUIT”. Sponsorem Generalnym zawodów jest firma HUSQVARNA.

Więcej informacji na: www.husqvarnatour.pl i www.husgvarna.pl
opr. Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.