fbpx
Strona głównaWiadomościRusza sprawa działaczy Agrounii ws. wydarzeń w lubelskim urzędzie wojewódzkim

Rusza sprawa działaczy Agrounii ws. wydarzeń w lubelskim urzędzie wojewódzkim

Dziś przed sądem w Lublinie rozpoczął się proces działaczy Agrounii, w tym Michała Kołodziejczaka, którzy w grudniu ubiegłego roku weszli do wojewody lubelskiego Lecha Sprawki protestować przeciwko wwożeniu do Polski zboża technicznego.

Kołodziejczak w czasie konferencji przed Sądem Rejonowym w Lublinie przypomniał, że Agrounia jako pierwsza już w czerwcu ubiegłego roku alarmowała o procederze wwożenia do kraju zboża z Ukrainy niewiadomego pochodzenia, a po uzyskaniu dowodów, że podmieniane są dokumenty i zboże techniczne staje się zbożem konsumpcyjnym, 1 grudnia działacze postanowili pójść z tym do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, do wojewody lubelskiego aby ten coś z tą sprawą zrobił.

– Usłyszeliśmy, że tą sprawą ktoś będzie się zajmował za tydzień, a my nie mogliśmy czekać. Zostaliśmy potraktowani jak bandyci, którzy robią coś złego i 35 ludzi zostało wyprowadzonych z urzędu wojewódzkiego, a nikt nie zajął się tą sprawą, która stała się topową sprawą w naszym kraju – mówił.

Lider Agrounii, który ma dwa zarzuty z kodeksu karnego o zakłócanie miru w urzędzie wojewódzkim oraz nawoływanie do zakłócenia miru, uważa, że proces ma charakter polityczny, gdyż działania Agrounii w sprawie zboża z Ukrainy wykazały brak działania służb i instytucji, a państwo, jak to określił, w niektórych przypadkach jest „wydmuszką” i z tego powodu on i działacze Agrounii są obecnie pozywani.

– Smaku tej sprawie dodaje fakt, że Zbigniew Ziobro powołał specjalny zespół mający wyjaśnić kwestię zmiany zboża technicznego na konsumpcyjne, a my dziś jesteśmy pozywani za informowanie o tym. Jasne jest, że pierwszą decyzją ministra Ziobry powinno być nasze uniewinnienie – mówił Kołodziejczak.

Aktualizacja: Sprawa została umorzona.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]