Rusza Opolagra 2011

Wystawa rolnicza Opolagra 2011 startuje w piątek 10 i potrwa do 12 czerwca (niedziela) w Kamieniu Śląskim niedaleko Opola. W imieniu Organizatora zapraszamy na fachową wystawę sprzętu rolniczego i bydła hodowlanego, gdzie w tym roku na powierzchni 30 ha zaprezentuje się ponad 275 firm.

Na otwartym terenie o powierzchni 30 ha Wystawcy zaprezentują całą rozpiętość technicznych rozwiązań dla nowoczesnej uprawy roślin i profesjonalnego chowu zwierząt. Program wystawy obejmuje prezentację oferty ciągników, techniki transportowej, uprawy, pielęgnacji gleby, nawożenia, ochrony roślin, deszczowania i nawadniania, techniki zbioru, techniki leśnej. Zaprezentowane zostaną zwierzęta hodowlane, budynki (obory, hale), ładowarki do prac inwentarskich, wyposażenie obór, chlewni i kurników, technika doju, technika usuwania obornika i gnojowicy, nie zabraknie też oferty z rynku pasz, medycyny weterynaryjnej oraz substancji pomocniczych.
Ponadto, zwiedzający znajdą szeroką ofertę branży bioenergii jak i sektora dom i ogród”.
Hitem Opolagry jest – organizowana w tym roku po raz pierwszy we współpracy ze Śląskim Związkiem Hodowców Bydła i Producentów Mleka – Wystawa Bydła z aukcją, gdzie pokazanych zostanie ponad 100 najlepszych sztuk bydła. Dodatkowo, odbędzie się konkurs młodego hodowcy. Z tak urozmaiconym programem fachowym Opolagra plasuje się jako najistotniejsze wydarzenie branży rolniczej w Południowej Polsce.
Główny nacisk tegorocznej Opolagry zostanie położony na rolnictwo precyzyjne. Wiodący producenci techniki rolniczej pokażą na poletkach pokazowych najnowsze rozwiązania dla dalszej optymalizacji wydajności produkcji roślinnej. Ponadto, na wyznaczonych parkurach zwiedzający będą mogli samodzielnie przetestować ciągniki z ładowaczami i ładowarki teleskopowe. Tutaj też uczniowie i studenci będą mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności podczas konkursu jazdy sprawnościowej na ciągniku z ładowaczem czołowym.
Program Opolagry 2011 dopełniają wykłady i panele dyskusyjne na aktualne tematy wokół produkcji roślinnej i zwierzęcej jak i bioenergii.

Jak zapewnia Organizator, znajdziecie tu Państwo wszystkie wiodące marki i będziecie mogli zapoznać się ze sprzętem: podczas pokazów, jak i samodzielnie – na specjalnie wyznaczonych torach. Wśród licznych atrakcji Wystawy jest możliwość wygrania w konkursie Opolagry rozsiewacza nawozu Bogballe lub wyjazdu na wystawę Agritechnica do Hanoweru. Podczas trwania Wystawy rozstrzygnięty zostanie również konkurs KRUS-u “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Można będzie skosztować śląskich specjałów i wędzonych naturalnymi metodami ryb.

Zapraszamy do Kamienia Śląskiego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności