fbpx
Strona głównaPozostałeAgroturystykaRusza konkurs "Piękna Wieś 2012"

Rusza konkurs “Piękna Wieś 2012”

Urząd Marszałkowski Wojedwództwa Pomorskiego zaprasza do udziału w konkursie “”Piękna Wieś 2012″”. Konkurs odbywa się w trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim i rozgrywany jest w dwóch kategoriach – “”Wieś”” oraz “”Zagroda””.”””

W rywalizacji o tytuł najpiękniejszej pomorskiej wsi oraz zagrody uczestniczyć mogą wsie, w których nie ma siedziby gminy oraz zagrody rolnicze, w tym gospodarstwa agroturystyczne, z wyłączeniem kwater turystyki wiejskiej. W konkursie nie mogą uczestniczyć laureaci I miejsc finałów wojewódzkich poprzednich 5 edycji konkursu.

Wsie i zagrody oceniane będą m.in. pod kątem estetyki posesji, dbałości o środowisko przyrodnicze, ochrony dziedzictwa kulturowego i tradycji miejsca oraz udziału mieszkańców w lokalnych inicjatywach.

Poprzez konkurs Piękna Wieś” promowany jest aktywny udział społeczności wiejskich w zrównoważonym rozwoju swojego otoczenia i poprawie jego estetyki. Konkurs przyczynia się również do podnoszenia atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, ochrony krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi oraz poprawy jakości życia na wsi.

Organizatorami konkursu “Piękna Wieś 2012” są: Województwo Pomorskie – Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Współorganizatorami konkursu są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.