fbpx
Strona głównaPozostałeRusza kampania informacyjna o PROW

Rusza kampania informacyjna o PROW

ARiMR rozpoczyna kampanię informacyjną o PROW 2007-2013 pod hasłem jeden PROW, tysiące powodów”. Kampania jest skierowana nie tylko do rolników, ale także innych grup społecznych i zawodowych, które dzięki finansowaniu różnych przedsięwzięć na terenach wiejskich będą czerpały korzyści z realizacji tego Programu.”

Wspólna Polityka Rolna UE odchodzi od bezpośredniego finansowania mechanizmów rynkowych, a skupia się na wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich. WPR i programy realizowane w latach 2007-2013 zostały nastawione na zaspokojenie rosnących potrzeb ogółu społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa żywności i jakości żywności, rozróżniania produktów, dobrostanu zwierząt, jakości środowiska oraz ochrony przyrody i krajobrazu. Taka polityka ma zapewnić zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. W krajach UE ponad połowa ludności mieszka na terenach wiejskich, które zajmują 90% terytorium Unii Europejskiej.

Potrzeby oraz oczekiwania konsumentów i podatników są dziś inne niż przed laty, kiedy powstawała Wspólna Polityka Rolna. Warto nadmienić, że 91% społeczeństwa UE uważa, że najważniejszym zadaniem WPR jest zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności, a 89% wymienia ochronę środowiska na drugim miejscu w grupie spraw zaliczanych do kluczowych. PROW łączy ze sobą wiele instrumentów pomocowych, które będą wpływały na postęp w obu tych kluczowych sprawach.

źródło: ARiMR
opr. MS, Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.