fbpx

Rusza kampania informacyjna o PROW

ARiMR rozpoczyna kampanię informacyjną o PROW 2007-2013 pod hasłem jeden PROW, tysiące powodów”. Kampania jest skierowana nie tylko do rolników, ale także innych grup społecznych i zawodowych, które dzięki finansowaniu różnych przedsięwzięć na terenach wiejskich będą czerpały korzyści z realizacji tego Programu.”

Wspólna Polityka Rolna UE odchodzi od bezpośredniego finansowania mechanizmów rynkowych, a skupia się na wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich. WPR i programy realizowane w latach 2007-2013 zostały nastawione na zaspokojenie rosnących potrzeb ogółu społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa żywności i jakości żywności, rozróżniania produktów, dobrostanu zwierząt, jakości środowiska oraz ochrony przyrody i krajobrazu. Taka polityka ma zapewnić zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. W krajach UE ponad połowa ludności mieszka na terenach wiejskich, które zajmują 90% terytorium Unii Europejskiej.

Potrzeby oraz oczekiwania konsumentów i podatników są dziś inne niż przed laty, kiedy powstawała Wspólna Polityka Rolna. Warto nadmienić, że 91% społeczeństwa UE uważa, że najważniejszym zadaniem WPR jest zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności, a 89% wymienia ochronę środowiska na drugim miejscu w grupie spraw zaliczanych do kluczowych. PROW łączy ze sobą wiele instrumentów pomocowych, które będą wpływały na postęp w obu tych kluczowych sprawach.

źródło: ARiMR
opr. MS, Wrp.pl

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.