Rusza kampania informacyjna o PROW

ARiMR rozpoczyna kampanię informacyjną o PROW 2007-2013 pod hasłem jeden PROW, tysiące powodów”. Kampania jest skierowana nie tylko do rolników, ale także innych grup społecznych i zawodowych, które dzięki finansowaniu różnych przedsięwzięć na terenach wiejskich będą czerpały korzyści z realizacji tego Programu.”

Wspólna Polityka Rolna UE odchodzi od bezpośredniego finansowania mechanizmów rynkowych, a skupia się na wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich. WPR i programy realizowane w latach 2007-2013 zostały nastawione na zaspokojenie rosnących potrzeb ogółu społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa żywności i jakości żywności, rozróżniania produktów, dobrostanu zwierząt, jakości środowiska oraz ochrony przyrody i krajobrazu. Taka polityka ma zapewnić zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. W krajach UE ponad połowa ludności mieszka na terenach wiejskich, które zajmują 90% terytorium Unii Europejskiej.

Potrzeby oraz oczekiwania konsumentów i podatników są dziś inne niż przed laty, kiedy powstawała Wspólna Polityka Rolna. Warto nadmienić, że 91% społeczeństwa UE uważa, że najważniejszym zadaniem WPR jest zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności, a 89% wymienia ochronę środowiska na drugim miejscu w grupie spraw zaliczanych do kluczowych. PROW łączy ze sobą wiele instrumentów pomocowych, które będą wpływały na postęp w obu tych kluczowych sprawach.

źródło: ARiMR
opr. MS, Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności