fbpx
Strona głównaPozostałeRozwój rolnictwa ekologicznego w Danii

Rozwój rolnictwa ekologicznego w Danii

W przyszłym roku w Danii powierzchnia gospodarstw ekologicznych zwiększy się o 20 tys. ha. Jest to areał znacznie większy niż oczekiwano. Łączna powierzchnia tych gospodarstw wzrośnie do 165 tys. ha.


W ciągu poprzednich 5 lat liczba rolników przestawiających swoje gospodarstwa na zasady ekologiczne stale spadała. Od początku 2007 r. do 1 września chęć takiej zmiany zgłosiło 261 rolników, podczas gdy w całym 2006 r. ich liczba wyniosła tylko 103 osoby. Rząd duński na wspieranie rolnictwa ekologicznego przeznaczył 1 mld koron, ale z powodu dużego zainteresowania ze strony rolników ilość ta zostanie zwiększona o 130 mln koron. Na rozwój rolnictwa ekologicznego wpływa wzrost zainteresowania konsumentów produktami ekologicznymi.

(Agra Europe 2007, nr 2276, s.N/4)
W.M. N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.