fbpx
Strona głównaFilmy i firmyRozwiązania Timac Agro w uprawie rzepaku

Rozwiązania Timac Agro w uprawie rzepaku

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji rozwiązań stosowanych w uprawie rzepaku przez firmę Timac Agro. Uprawy znajdują się na polach Zakładu Doświadczalnego Uprawy Odmian w Śremie, z którym Timac Agro współpracuje już od czterech lat.

W czwartek , 2 czerwca, na poletkach doświadczalnych Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Śremie – Wójtostwie odbyło się coroczne spotkanie polowe „Panorama Pól”.

Było to wyjątkowe spotkanie. Nie tylko ze względu na to, że odbyło się po kilkumiesięcznej  przerwie w organizowaniu tego typu wydarzeń, ale również dlatego, że w tym roku firma obchodzi 15-lecie działalności w Polsce. Świętując swój jubileusz firma Timac Agro przygotowała dla zaproszonych gości tort.  Prezes Agata Stolarska poinformowała, że ze względu na sytuację związaną z koronowirusem, firma w tym roku postanowiła uczcić w nietypowy sposób swój jubileusz i przekazała wszystkie środki przeznaczone na ten cel  na pomoc 15 szpitalom zakaźnym.

Spotkanie w ramach Panoramy Pól jest miejscem wymiany doświadczeń rolników z różnych stron Polski. Stwarza również możliwość spotkania się z ekspertami w dziedzinie rolnictwa.  W tym roku gościem specjalnym był dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania rolników związane z agrotechniką upraw i tegorocznymi problemami jakie pojawiały się  na plantacjach.

Doradcy firmy Timac Agro oprowadzili po poletkach pokazowych zorganizowane grupy klientów, pokazując im efekty stosowania różnych kombinacji nawozów Timac Agro w uprawie rzepaku, pszenicy, jęczmienia oraz kukurydzy.

W tym roku tematem przewodnim był nowy produkt –  Pinkstart Boron. Jest to mikrogranulowany nawóz startowy do mieszania z nasionami rzepaku, traw oraz roślin bobowatych drobnonasiennych (lucerna, koniczyna). Pinkstart Boron zawiera w swoim składzie biostymulujący kompleks PHYSIO+, azot, fosfor, potas, siarkę, wapń  oraz bor, dzięki czemu zapewnia roślinie dostępność najważniejszych składników pokarmowych już na samym starcie. Biostymulujący kompleks Physio+ to naturalny ekstrakt z alg morskich zawierający aminopurynę, która przyspiesza pobieranie wapnia przez roślinę oraz wpływa na rozwój sytemu korzeniowego. Dzięki odpowiednio dobranej formulacji produkt Pinkstart Boron wyróżnia się także  doskonałą mieszalnością z nasionami rzepaku i innych roślin dorobnonasiennych, jego wysiew nie wymaga zastosowania aplikatora.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.