Rozpoczęły się Targi Agrotech

Dzisiaj rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech Kielce. Wystawa potrwa do niedzieli. W tym roku ma miejsce już trzynasta edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH, którym od siedmiu lat towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

Każdego roku na targach pojawia się coraz więcej zainteresowanych. Ubiegłoroczna wystawa zgromadziła 360 wystawców, z czego 32 reprezentowało zagranicę. Ponad 500 maszyn i urządzeń z Austrii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Polski obejrzało ponad 26 tysięcy osób przybyłych na targi.

AGROTECH to jedna z największych ekspozycji techniki rolniczej w Europie. W ramach wystawy prezentowany jest najnowocześniejszy sprzęt i wyposażenie branży rolniczej. Duże zainteresowanie budzą najnowsze modele ciągników rolniczych wszystkich marek dostępnych na rynku krajowym, a także wykorzystywany w rolnictwie nowatorski sprzęt producentów, nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Ponadto można tu obejrzeć rozmaite urządzenia ogrodnicze, środki wykorzystywane w produkcji rolnej, czy też inne rolnicze nowinki.

Wśród zwiedzających są specjaliści zajmujący się technologią rolniczą, studencioraz uczniowie szkół o profilu rolniczym. Główną grupę stanowią jednak rolnicy i to z myślą o nich tworzone są specjalne punkty konsultacyjne, w których mają szanse uzyskać stosowne informacje w zakresie programów rozwojowych, możliwości uzyskiwania kredytów, a także form dofinansowania dla ich działalności. Porad udzielają wykwalifikowani specjaliści z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Izby Rolniczej i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Towarzyszące AGROTECHOWI Targi LAS – EXPO służą promocji nowoczesnych technik związanych z przemysłem drzewnym. Wystawcy prezentują nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami, mapy oraz zaawansowane systemy informatyczne.

opr. Ms

N