Rozpoczęła się VII Ferma Bydła

Trwa pierwszy dzień VII edycji Międzynarodowych Targów Ferma Bydła w poznańskiej hali Arena (na zdjęciu), której organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich. N

Targi na stałe wpisały się już w kalendarz imprez rolniczych w Polsce i cieszą się dużą popularnością wśród rolników i firm z branży. W tym roku na Fermie Bydła swoją ofertę prezentuje 200 wystawców z kraju i zagranicy. Nowością jest nowa hala wystawowa, w której wystawiło się dodatkowo ok. 60 firm. Szacuje się, że targi odwiedzi 14-16 tysięcy zwiedzających.
Ferma Bydła to impreza wystawiennicza, skierowana głównie do hodowców bydła, producentów wołowiny, mleka oraz firm obsługujących ten sektor rolnictwa. W programie nie zabrakło oczywiście seminariów i wykładów tematycznych. Ciekawie zapowiada się również “forum hodowli bydła oraz produkcji mleka i żywca wołowego”. Gro wystawców stanowią producenci i dystrybutorzy maszyn i urządzeń niezbędnych do obsługi produkcji zwierzęcej a także pasz, dodatków paszowych, leków i sprzętu weterynaryjnego, zbiorników na gnojowicę, systemów udojowych oraz wyposażenia obór. Nie zabrakło również organizacji zrzeszających hodowców bydła oraz producentów wołowiny i mleka.
Targi potrwają do niedzieli tj. 18 lutego.
W przyszłym tygodniu szersza relacja z imprezy oraz prezentacja nagrodzonych firm i nowości zaprezentowanych podczas Fermy Bydła 2007 na portalu www.wrp.pl.

Tekst Marcin Simiński
Foto Daniel Alankiewicz