Rozpoczęła się dziewiąta edycja wystawy Agro Show

Dziś tj. 21 wrzesień, rozpoczęła się dziewiąta z kolei edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show w Bednarach koło Poznania. Wystawa zgromadziła 530 wystawców. Powierzchnia wystawy w tym roku wynosi 10 ha. Na razie pogoda dopisuje. Frekwencja w pierwszy dzień trwania wystawy zaskoczyła samych organizatorów.

Agro Show to jedna z największych imprez rolniczych na otwartej przestrzeni w Europie. Wystawa umiejscowiona jest na terenie lotniska w Bednarach w gm. Pobiedziska w Wielkopolsce. Tradycyjnie wystawa zaczęła się w piątek i potrwa do poniedziałku tj. 24 września. Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych z Torunia. Wystawa gromadzi w większości producentów i dilerów maszyn i urządzeń rolniczych.
– Agro Show jest wystawą o ugruntowanej renomie – powiedziała podczas otwarcia Agro Show Renata Arkuszewska, wiceprezes zarządu organizatorów wystawy w Bednarach. W tym roku swoją ofertę prezentuje ponad 530 wystawców. Jest w czym wybierać i co oglądać. Jest tutaj wszystko co jest potrzebne nowoczesnemu rolnictwu. Pobyt na Agro Show będzie na pewno wielkim przeżyciem dla wszystkich zwiedzających. Życzę wszystkim przyjemnego pobytu a wystawcom udanych kontraktów.

Mocną stroną wystawy są pokazy polowe, które odbywają się na specjalnie przygotowanym do tego celu polu. Pokaz maszyn w pracy można oglądać co dziennie od piątku do niedzieli.

Pierwszy dzień jak co roku jest przeznaczony głównie dla uczniów szkół rolniczych. Piątkowa frekwencja zaskoczyła organizatorów. Dla uczniów przygotowano szereg konkursów z ciekawymi nagrodami.

Oprócz praktyki nie zabraknie też teorii. W namiocie seminaryjnym o godz. 11.30 rozpoczęło się seminarium na temat dotowanych ubezpieczeń rolnych, które prowadzą specjaliści z PZU.

Natomiast jutro odbędzie się ciekawa konferencja pt. Rolnictwo- możliwość współpracy firm rolno-przemysłowych z Polski i Ukrainy”. Udział w konferencji zapowiedział minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz.

Redakcja Wiadomości Rolnicze Polska oczywiście również jest obecna na Agro Show. Zapraszmy na nasze stoisko nr 369 w sektorze G.

Z Bednar koło Poznania
M. Simiński, Wrp.pl