fbpx
Strona głównaPozostałeRozpoczęcie prac w polickim INFRAPARKU""

Rozpoczęcie prac w polickim INFRAPARKU””

Na terenie Polickiego Parku Przemysłowego, zarządzanego przez INFRAPARK Police” SA 11 maja odbyło się uroczyste rozpoczęcie robót budowlanych przez konsorcjum firm Energopol Szczecin SA oraz Elektrobudowa SA w Katowicach.”

Jest to początek realizacji I etapu projektu zatytułowanego Rozwój infrastruktury Polickiego Parku Przemysłowego na terenach restrukturyzowanych Z.Ch. “POLICE” SA, który jest realizowany w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw na lata 2004 – 2006.

W ramach tego etapu wykonane zostaną wewnętrzne drogi dojazdowe, oświetlenie i odwodnienie dróg, sieć wodociągowa i kanalizacji sanitarnej, sieć energetyczna, wybudowana będzie również stacja transformatorowa. Działania obejmują obszar o powierzchni 2,7 ha. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie ok. 2,7 mln zł, zakończenie prac przewidziane jest na 30 listopada 2006 r.- Budowa infrastruktury i modernizacja terenów znacznie zwiększą ich atrakcyjność dla potencjalnych inwestorów – mówi Grzegorz Długosz, prezes “INFRAPARK Police” SA – Mamy już za sobą prace związane z przetargami, teraz zaczyna się czas realizacji przedsięwzięć w ramach projektu inwestycyjnego – dodaje.

Policki Park Przemysłowy (PPP) jest jednym z pierwszych parków przemysłowych w Polsce, który z powodzeniem sięgnął po pieniądze unijne. Na realizację całego projektu tj. modernizację i rozwój infrastruktury na terenach PPP, a tym samym na tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju firm zostaną wykorzystane środki UE w wysokości 29.5 mln zł.

“INFRAPARK Police” SA działa od połowy 2004 r. Jego akcjonariuszami są Zakłady Chemiczne POLICE SA (51%), gmina Police, Uniwersytet Szczeciński i Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego. W październiku 2005 roku Rada Ministrów przyznała części INFRAPARKU (obszar ponad 10 ha) status podstrefy Słubicko-Kostrzyńskiej Strefy Ekonomicznej.


Źródło: Rzecznik prasowy Z.Ch.Police

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.