Rozmowy polsko-czarnogórskie

Radca Generalny Zofia Krzyżanowska spotkała się w ubiegłym tygodniu z sekretarzem stanu ds. Integracji Europejskiej oraz Głównym Negocjatorem Członkostwa Czarnogóry w UE Aleksandarem Adrijem Pejoviciem.

 Podczas rozmowy Zofia Krzyżanowska potwierdziła gotowość strony polskiej do pogłębiania współpracy z Czarnogórą, zwłaszcza w zakresie udzielania niezbędnego wsparcia eksperckiego w obszarze przystosowania rolnictwa do wymogów UE. Ponadto przekazała partnerom czarnogórskim najważniejsze informacje nt. polskich doświadczeń przedakcesyjnych w dziedzinie rolnictwa.

Minister Aleksandar Andrij Pejović przekazał stronie polskiej informacje nt. aktualnego zaangażowania Czarnogóry w proces integracji z UE. Zaznaczył że rolnictwo stanowi jeden z ważniejszych obszarów negocjacyjnych, zwłaszcza kwestie poświęcone regulacjom weterynaryjnym oraz fitosanitarnym. Minister Pejović wyraził nadzieję na dalsze wsparcie strony polskiej w dostosowaniach przedakcesyjnych Czarnogóry oraz przekazał zaproszenie dla ministra Marka Sawickiego do złożenia wizyty w Czarnogórze.
MRiRW /AT/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności